RU

Європейський інвестор готовий вкласти кошти у видобуток "металу майбутнього" в Україні

18.11.2020, 19:52
Європейський інвестор готовий вкласти кошти у видобуток
Видобуток літію (фото: EPA)

Міжнародна інвестиційна компанія Millstone & Co (Польща, Україна) планує спрямувати понад 10 млн євро власних коштів на завершення розвідування родовищ літію в Україні протягом наступних двох років.

Як повідомляється у пресрелізі компанії, таке рішення було прийнято після успішного завершення судової справи про повернення дозволу на користування літієвим родовищем у Кіровоградській області.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Крім того компанія посилається на оптимістичні заяви прем'єр-міністра  Дениса Шмигаля про бажання уряду дати "зелене світло" європейським інвесторам у проєктах, пов'язаних із літієм в Україні.

У компанії підкреслили, що в першу чергу інвестиції буде спрямовано на проведення геологорозвідувальних та оціночних робіт родовищ.

Millstone & Co розглядає промисловий видобуток літію в Україні на двох родовищах.

  • 6 листопада Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Держгеонадра повернути спецдозвіл на користування надрами літієвого родовища в Кіровоградській області Millstone & Co.
  • В Україні є три літієвих родовища: Шевченківське в Донецькій області, Полохівське і Станкуватське – у Кіровоградській. Видобуток на них зараз не ведеться. Публічної інформації про український літії небагато: обсяги запасів ще в 2005 році засекретила СБУ, тепер у них статус держтаємниці. За даними ще радянської геологорозвідки, вони можуть коливатися в межах 500 000 – 5 млн тонн. Для порівняння, світові запаси оцінюються в 53 млн тонн. Детальніше про це тут.
  • Літій називають "металом майбутнього". За прогнозами Bloomberg NEF, світовий попит на літій до 2025 року подвоїться і складе близько 800 000 тон. Акумулятори для електромобілів будуть покривати більшу частину цього попиту, за ними слідують споживча електроніка та акумулятори.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини