RU

Європейські компанії в обхід санкцій постачали обладнання для Північного потоку-2 – DW

19.03.2021, 14:35
Європейські компанії в обхід санкцій постачали обладнання для Північного потоку-2 – DW - Фото
Трубоукладальник Академік Черський (Фото: EPA)

Три європейські компанії в обхід санкцій США постачали обладнання на російське судно "Академік Черський", яке бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2". Постачання устаткування оцінюється в $10 млн, йдеться в розслідуванні Deutsche Welle.

З серпня 2020 року італійська компанія Nuova Patavium продавала російському посереднику своє обладнання за заниженою в декілька разів ціною. Звідти обладнання постачалося до Німеччини з вартістю $1,1 млн. Це робилося, щоб уникнути санкцій, які стосуються товарів вартістю понад $1 млн, відзначає видання.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Інша італійська компанія Opus SRL постачала підставній компанії з Росії обладнання для зварювання. Уже за два тижні обладнання опинилося в Німеччині як власність дочірньої компанії ВАТ "Газпром". Дорогою з Росії до Німеччини його вартість зросла в 10 разів, до $1,2 млн.

Нідерландська Vermaat Technics BV через посередника постачала на російське судно комп'ютерне обладнання вартістю $4,9 млн. Власником компанії-посередника виявився російський бізнесмен, відзначає видання.

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". П'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Читайте також: Німеччина хоче "виграти час" і добудувати Північний потік-2 всупереч санкціям – Reuters

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини