RU

"Європейська практика": Нафтогаз вирішив продавати на біржі 15% свого газу

31.12.2020, 10:53
Андрій Коболєв, глава НАК Нафтогаз України. Фото: LIGA.net

НАК "Нафтогаз України" виступив з ініціативою виставляти для продажу на товарних біржах не менше 15% видобутого газу. Таку пропозицію про добровільні зобов'язання компанія зробила Антимонопольному комітету України (АМКУ) для розгляду під час процедури отримання дозволу на купівлю ТОВ "Надра Юзівська", повідомляє пресслужба Нафтогазу.

Розрахунок 15% обсягів здійснюється без урахування ресурсу газу, реалізованого в рамках спеціальних зобов'язань на виконання статті 11 Закону "Про ринок природного газу".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"АМКУ схвалив пропозиції Нафтогазу, тому після завершення процесу концентрації компанія почне в обов'язковому порядку продавати частку газу ще до початку видобутку вуглеводнів на Юзівській ділянці", – заявили в компанії.

У Нафтогазі вважають, що це – дієвий важіль для нівелювання потенційних ризиків для конкуренції в разі, якщо Нафтогаз суттєво збільшить обсяги видобутку газу після початку розробки нової ділянки надр.

Читайте також: Газ для населення подорожчає. Постачальники опублікували ціни на січень

"Це однозначний сигнал для всіх гравців, що український ринок газу розвивається на принципах прозорості. Нафтогаз залишається важливою рушійною силою цього процесу. Наша мета – висококонкурентний цивілізований ринок газу, переваги якого відчує кожен, хто купує газ оптом чи вроздріб", – зазначив глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Юзівська ділянка розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Площа ділянки – 7900 кв. км. За оцінками Надра України, потенціал Юзівського родовища перевищує 3 трлн куб.м. умовного палива, а базовий сценарій його розробки передбачає вихід на щорічний видобуток в 10 млрд. куб.м, оптимістичний – 20 млрд.куб.м.
  • 16 грудня 2020 року Кабмін надав можливість Нафтогазу придбати 100% частки в ТОВ "Надра Юзівська". Нафтогаз і Надра України 18 грудня підписали договір купівлі-продажу частки розміром 99% у статутному капіталі ТОВ "Надра Юзівська", яка має право на розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці. Нафтогаз зможе придбати остаточні права на зазначену частку після отримання згоди АМКУ на концентрацію. Крім того, Нафтогаз уклав договір про придбання 1% статутного капіталу ТОВ "Надра Юзівська", що належить дочірньому підприємству НАК "Надра України" "Український геологічний науково-виробничий центр", і стане єдиним власником "Надра Юзівська".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини