RU

Європейська бізнес асоціація розкритикувала "маскові" штрафи для бізнесу

10.08.2020, 16:18
Європейська бізнес асоціація розкритикувала
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) виступила з критикою урядових законопроектів N3890 і N3891, що пропонують встановити штраф для громадських закладів за порушення відвідувачами маскового режиму в розмірі 3400-5100 грн за одного порушника, повідомляється в релізі асоціації.

"У чинному законодавстві вже передбачено штраф для посадових осіб такої установи, так що встановлення додаткового - за аналогічне порушення є нелогічним і створює фінансовий тягар для бізнесу", - вважає ЄБА.

На думку організації, велика різниця між штрафом для фізособи, яка зняла маску (170-255 грн), і бізнесу (3400-5100 грн), дає можливості для недобросовісної конкуренції.

"Наприклад, з'явиться ризик навмисного спрямування до конкурента людини, яка зніме маску в його приміщенні", - вказала ЄБА у релізі.

Бізнес контролює наявність маски на вході в приміщення, однак забезпечити спостереження протягом усього перебування людини в магазині складно, це вимагає додаткового ресурсу, вказала асоціація.

ЄБА пропонує закріпити за бізнесом тільки зобов'язання попередити користувача, який намагається увійти в громадське місце або громадський транспорт без маски, про необхідність її надіти, однак не застосовувати нові штрафи для бізнесу.

  • Суд оштрафував чоловіка на 17 000 грн за відвідування супермаркету без маски в Полтавській області.
  • МОЗ сподівається на швидке ухвалення Радою законопроекту, що встановлює штрафи за неносіння медмасок у громадських місцях і транспорті.
  • Кабмін передбачає штрафи за відсутність медичної маски в громадських місцях для українців 170-255 грн, для власників закладів, у яких порушують правила карантину, 3400-5100 грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини