RU

Єврокомісія назвала дату наступних переговорів щодо транзиту газу

04.10.2019, 13:23
Єврокомісія назвала дату наступних переговорів щодо транзиту газу - Фото
Марош Шевчович (фото: EPA)

Наступний раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу через газотранспортну систему України призначений на 28 жовтня, повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович на брифінгу в Брюсселі.

"Радий, що наступний раунд тристоронніх газових переговорів із Росією і Україною відбудеться 28 жовтня, на основі прогресу, досягнутого раніше в цьому місяці", - заявив Шевчович.

За його словами, на даний момент всі три сторони хочуть укласти новий договір на транзит газу, який буде вигідним для всіх. Продовжиться обговорення обсягів транзиту і тарифів.

  • Попередній раунд тристоронніх переговорів відбувся 19 вересня в Брюсселі. За словами міністра енергетики України Олексія Оржеля, Україна пропонує підписати десятирічний контракт на транспортування 60 млрд кубометрів газу із РФ до ЄС щорічно. Він додав, що це відповідає позиції Євросоюзу.
  • За підсумками переговорів Оржель заявив, що Україна передала Росії та Євросоюзу план дій щодо підписання нової угоди з транзиту газу і екземпляри угоди. Міністр енергетики РФ Олександр Новак назвав переговори конструктивними. Росія пропонує тимчасово продовжити існуючий контракт. Шевчович на це відповів, що з юридичної точки зору продовження чинної угоди неможливе, оскільки транзитером з 1 січня буде нова компанія, а Нафтогаз перестане бути учасником процесу.
  • Чинний десятирічний транзитний контракт закінчується 31 грудня. Росія хоче максимально скоротити транзит через Україну. За даними агентства Reuters, їй потрібен короткостроковий контракт, щоб виграти час для завершення будівництва Турецького потоку та Північного потоку-2.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини