RU

"Євробонди Януковича". У Мінфіні розповіли, коли чекати рішення суду Великобританії

04.11.2020, 12:50
Віктор Янукович (фото – ЕРА)

Верховний суд Сполученого Королівства вирішив знову відкласти винесення рішення щодо справи російських єврооблігацій на $3 млрд також відомих як "бонди  Януковича". Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Англійський суд повідомив Україні і Росії про те, що до винесення рішення щодо справи за єврооблігаціями спочатку розглянуть апеляційну скаргу щодо іншої справи – Пакистан Інтернешнл Ейрлайн Корпорейшн проти Таймс Тревел (Сполучене Королівство) Лтд (справа "Таймс Тревел").

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Апеляція щодо справи Таймс Тревел стосується питань існування і сфери правозастосування доктрини примусу "через законний акт" за англійським правом. Верховний Суд вирішив відкласти винесення рішення щодо справи про так звані російські єврооблігації, оскільки аргумент захисту щодо примусу є однією з ліній захисту України проти позову Росії.

"Верховний Суд вважає, що його рішення у справі Таймс Тревел, яким будуть уточнені деякі аспекти правової доктрини примусу, може мати певний вплив на те, як він буде діяти, коли прийде час вирішувати апеляцію у справі про російські єврооблігації", – повідомляє Мінфін.

Суд дозволив Україні і Росії брати участь в справі Таймс Тревел, яке знаходиться на стадії апеляційного розгляду у Верховному Суді. Слухання пройшли 2-3 листопада. Україна і довірена особа, що представляє Росію, надали суду свої стислі письмові та усні пояснення.

Після завершення слухань судді повідомили, що винесення рішення щрдр справі Таймс Тревел відкладено на більш пізню дату. Малоймовірно, що судді винесуть рішення до кінця цього року, йдеться в повідомленні Мінфіну.

"З огляду на розвиток подій, пов'язаних з апеляцією у справі Таймс Тревел, існує велика ймовірність того, що рішення Верховного Суду у справі про російські єврооблігації буде винесено в певний момент часу вже в 2021 році", – заявили в міністерстві.

  • У 2013 році Росія купила в України облігації на $3 млрд за часів президента Віктора Януковича. Вони мали піврічний купонний період зі ставкою 5% і підлягали погашенню 20 грудня 2015 року.
  • Наприкінці 2015-го Кабмін ввів мораторій на виплату цих $3 млрд, через що в 2016 році Росія подала на Україну до Лондонського суду. Суд став на бік РФ і постановив, що бонди повинні бути погашені.
  • Україна подала апеляцію, в якій привела ряд аргументів, один з яких Апеляційний суд Англії вважає вагомим.
  • У вересні 2018-го Апеляційний суд Англії відправив на новий розгляд справу за позовом РФ про стягнення з України $3 млрд заборгованості щодо "євробондів Януковича". Суд порахував, що агрумент України про те, що бонди були випущені під тиском Росії в обмін на непідписання угоди про Асоціацію з ЄС, повинен бути розглянутий на всеосяжну судовому процесі. Росія оскаржила це рішення суду.
  • Суд Лондона завершив слухання у справі про "бонди Януковича" в 2019 році. Тоді суд відклав винесення рішення на 2020 рік.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини