Євро для населення. Шість банків викупили у НБУ готівку для кас

20.03.2020, 10:25
Євро для населення. Шість банків викупили у НБУ готівку для кас - Фото
Фото: depositphotos.com

19 березня Національний банк України на першому аукціоні з продажу готівкового євро для забезпечення кас банків реалізував 35 млн євро. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Наголошується, що для безперебійної роботи банківської системи в умовах карантину Нацбанк домовився з іноземними банками про постачання готівкової валюти і ввів операції з підкріплення банків готівковими доларами і євро.

На першу операцію з обміну готівкової валюти на безготівкову НБУ планував надати 100 млн євро. При цьому отримав заявки від шести банків на 35 млн євро і задовольнив їх у повному обсязі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В НБУ пояснюють, що такі операції проводяться за допомогою торгово-інформаційних систем, що використовуються банками і для операцій на міжбанківському валютному ринку.

Беруть участь у торгах 10 банків з найбільшим обсягом вкладів фізосіб в іноземній валюті з урахуванням ощадних сертифікатів на перший робочий день поточного кварталу (2 січня): ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Укрексімбанк, Укргазбанк, УкрСиббанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, АКБ Південний.

На ці банки припадає більше 80% від загального обсягу вкладів населення в іноземній валюті, уточнюють в НБУ.

Читайте також: Карантин обвалив гривню. Чи буде долар за 30 і як довго триватиме паніка. Розбір

За словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія, 19 березня регулятор вже почав поповнювати каси банків готівкою в євро. Крім того, НБУ працює з контрагентами з США, щоб доставити велику партію доларів.

"У будь-якому разі у всіх громадян є можливість купувати і продавати валюту через онлайн додатки банків, в умовах поширення коронавірусу значно безпечніше, ніж мати справу з банкнотами", - зазначив Чурій.

В НБУ підкреслюють, що операції з обміну готівкової валюти на безготівкову не впливають на обсяг міжнародних резервів України.

Регулятор планує проводити такі операції для усунення браку готівкової валюти в банках. Наступна розміром 100 млн євро запланована на сьогодні, 20 березня.

Регламент таких операцій затверджений постановою НБУ №35 від 19 березня, яка вступило в силу з дати затвердження.

Читайте російською: Евро для населения. Шесть банков выкупили у НБУ наличные для касс

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского