ЄС змінює правила роботи для далекобійників

09.07.2020, 17:02
ЄС змінює правила роботи для далекобійників - Фото
Фото: depositphotos.com

Європарламент підтримав запропоновані міністрами ЄС зміни, що спрямовані на поліпшення умов праці водіїв і оздоровлення конкуренції на ринку перевезень. Про це повідомляє прес-служба Європарламету.

"Депутати Європарламенту схвалили без поправок усі три правові акти, прийняті міністрами ЄС у квітні 2020 року. Політичної угоди з Радою було досягнуто в грудні 2019 року", - йдеться в повідомленні.

Нові правила регламентують час водіїв у дорозі і періоди відпочинку, а також більш ефективне дотримання правил каботажу (тобто перевезення вантажів, що здійснюється перевізниками-нерезидентами на тимчасовій основі у приймаючій державі-члені ЄС).

Згідно з правилами, компанії повинні будуть скласти розклад, щоб водії могли повертатися додому через кожні три-чотири тижні. При цьому компанія повинна забезпечити далекобійникам обов'язковий регулярний щотижневий відпочинок вдома або ж оплатити проживання (раніше водії могли відпочивати в кабіні).

Крім того, тахографи вантажівок почнуть використовуватися для реєстрації перетину кордону з метою боротьби із шахрайством. Для запобігання недобросовісній конкуренції, каботаж в одній і тій же країні на одному й тому ж автомобілі можна буде здійснювати з проміжком у чотири дні.

Нові правила також вимагають, щоб вантажні автомобілі поверталися в операційний центр компанії кожні вісім тижнів. Використання легких комерційних авто вагою понад 2,5 тонн також буде регулюватися правилами ЄС для транспортних операторів, включно з оснащенням фургонів тахографом.

Зміняться і правила оплати праці водіїв. "Нові правила забезпечать не тільки чітку правову основу для запобігання відмінностей у національних підходах, але і справедливу винагороду водіїв", - відзначають у повідомленні.

Прийняті правила вступлять у силу після їх публікації в Офіційному журналі ЄС в найближчі тижні.

При цьому правила розміщення будуть застосовуватися через 18 місяців після вступу в силу правового акта. Правила про час відпочинку, включно з поверненням водіїв, почнуть застосовувати через 20 днів після публікації документа. Правила повернення вантажних автомобілів та інші зміни - через 18 місяців після вступу в силу закону про доступ на ринки.

  • Депутати Європарламенту в квітні минулого року запропонували ввести для далекобійників оплату відповідно до тарифів тієї країни, в якій відбуваються перевезення. Крім того, ввести щотижневі законні 45 годин на відпочинок водія поза кабіною вантажівки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?