RU

ЄС заявляє на незворотності націоналізації ПриватБанку

29.01.2020, 11:45
ЄС заявляє на незворотності націоналізації ПриватБанку - Фото
Фото: depositphotos.com

Євросоюз підтримує зусилля України щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до шахрайства в ПриватБанку, і повернення виведених грошей до України. Про це йдеться в спільному комюніке Брюсселя і Києва за підсумками засідання Ради асоціації ЄС-Україна, оприлюдненому у вівторок, 28 січня.

"Сторони погодилися з важливістю незворотності реформ у банківському секторі, зокрема в зв'язку з націоналізацією ПриватБанку, зробивши особливий наголос на здійсненні правосуддя щодо осіб, відповідальних за широкомасштабне шахрайство в ПриватБанку, і повернення активів", - сказано в заяві.

  • ПриватБанк в грудні 2017 року звернувся до Високого суду Лондона, звинувативши колишніх власників і шість пов'язаних із ними британських компаній у виведенні $2,5 млрд. У листопаді 2018 року Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна ця справа, але визнав ПриватБанк жертвою масштабних шахрайських дій. Приват подав апеляцію на це рішення.
  • У жовтні 2019-го Апеляційний суд Лондона й Уельсу задовольнив скаргу ПриватБанку на рішення суду першої інстанції, який відмовився від позову держбанку до Коломойського і Боголюбова. Всесвітній арешт активів бізнесменів залишився в силі, а Лондонський суд почне розгляд за позовом Привату по суті. Намагаючись уникнути розгляду в Лондоні Коломойський подав сотні позовів до українських судів.
  • 11 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроект №2571 про неможливість повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам.  Змін до законодавства, які заборонять повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам, очікує від українського уряду МВФ. Це було однією з умов для укладення нової програми фінансування. Раніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова розкрила деталі так званого "антиколомойского" закону. 16 січня вона повідомила, що голосування за законопроектом №2571 переноситься на лютий.

Читайте російською: ЕС заявляет на необратимости национализации ПриватБанка

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини