RU

ЄС виділив Україні 105 млн євро для малого бізнесу, фермерів і медреформи

16.07.2020, 13:23
ЄС виділив Україні 105 млн євро для малого бізнесу, фермерів і медреформи - Фото
Фото: depositphotos

Український уряд та Європейський Союз підписали три угоди про надання фінансової допомоги розміром 105 млн євро. Про це йдеться на сайті представництва ЄС в Україні.

Угоди підписані в рамках програми дій на 2020 рік.

Більша частина суми – 60 млн євро – буде витрачена на програми з гармонізації українського законодавства з нормами ЄС в медицині, соціальній політиці, фінансовому секторі, конкуренції та транспорті. З цієї суми 6,7 млн євро міністерство охорони здоров'я використовує для контролю проведення медичної реформи.

Із загального пакету допомоги, 25 млн євро виділено для кредитування малих фермерських господарств за програмою EU4Business.

Решта 20 млн євро призначені для підтримки малих і середній фірм також за програмою EU4Business.

До кінця 2020 року Євросоюз виділить ще один великий пакет фінансової допомоги, йдеться у повідомленні.

Гроші будуть призначені для програм розвитку громадянського суспільства, підтримки відсталих регіонів і реалізацію європейської "зеленої угоди".

  • 14 вересня 2018 року Україна і Євросоюз підписали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Перший транш на 500 млн євро за цією програмою Україна отримала 11 грудня 2018 року. Другий транш у Мінфіні розраховували отримати ще в березні-квітні 2019-го. Загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною в рамках реалізації протягом 2014-2020 рр. 4-х програм макрофінансової допомоги ЄС перевищила 3,8 млрд євро.
  • 12 травня 2020 року Європарламент схвалив прискорений розгляд допомоги Україні на 1,2 млрд євро. Раніше - рішення про надання макрофінансової допомоги 10 країнам, включаючи Україну.
  • 10 червня Україна отримала другий транш на 500 млн євро в рамках Четвертої програми макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини