RU

ЄС виділить Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги

29.05.2020, 14:21
ЄС виділить Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги - Фото
Фото: moerschy/pixabay.com

Європейська комісія від імені ЄС схвалила виплату Україні кредиту в розмірі 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги (МФА). Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Відзначається, що разом з цією сумою допомога ЄС у вигляді позик макрофінансової допомоги з 2014 року становить 3,8 млрд євро і це найбільша сума, яку ЄС надавав будь-якій з країн-партнерів.

"Ми продовжуємо надавати політичну, фінансову і технічну підтримку, особливо в період кризи, щоб підтримати програму реформ України зі створення більш стійкої економіки", - сказав виконавчий віце-президент з економіки Валдіс Домбровскіс.

Він також додав, що в рамках допомоги в подоланні наслідків пандемії ЄС надасть Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро.

В Єврокомісії уточнюють, що виділення другого і останнього траншу МФА стало можливим після того, як Україна здійснила 12 політичних дій, узгоджених з ЄС. Серед них, заходи в області боротьби з корупцією і відмиванням грошей, управління державними фінансами, банківського сектору, енергетики, охорони здоров'я та соціальної політики.

Згадують в повідомленні і те, що Україна завершує роботу над новою угодою з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Засоби МФА надаються у вигляді довгострокових позик з низькими відсотками. Перший транш у розмірі 500 млн євро за поточною програмою було надано в грудні 2018 року, після того як українська влада виконала відповідні умови.

Президент Володимир Зеленський в Twitter подякував Єврокомісії за це рішення і назвав його своєчасною підтримкою.

  • Макрофінансова допомога (МФА) є частиною більш широкої взаємодії ЄС з сусідніми країнами і призначена для використання як виключний інструмент реагування на кризу в ЄС. Він доступний для країн-сусідів ЄС, що зазнають проблеми з платіжним балансом. Це доповнює допомогу, яка надається МВФ. Кредити МФА фінансуються за рахунок позик ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на одних і тих же фінансових умовах, що і в країнах-бенефіціарах.

    14 вересня 2018 року Україна і Євросоюз підписали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Перший транш на 500 млн євро за цією програмою Україна отримала 11 грудня 2018 року. Другий транш в Мінфіні розраховували отримати в березні-квітні 2019-го, але так і не отримали. Цього року ЄС підтверджував готовність надати другий транш після попередніх домовленостей за програмою України з МВФ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини