RU

ЄС поновив законодавство з експортного контролю: що зміниться

11.05.2021, 09:20
ЄС поновив законодавство з експортного контролю: що зміниться - Фото
Фото: pixabay.com

Європейський союз оновив законодавство з експортного контролю щодо "чутливих" товарів і технологій подвійного призначення, таких як інструменти кіберспостереження. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

"Рада прийняла регулювання, яке модернізує систему ЄС з контролю за експортом, брокерською діяльністю, технічною допомогою, транзитом і передачею предметів подвійного призначення. Це товари, програмне забезпечення та технології, які можна використовувати як в цивільних, так і у військових цілях", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Оновлення підсилює контроль за більш широким спектром технологій подвійного призначення, які з'являються, а також підсилює координацію між державами-членами і Єврокомісією на підтримку ефективного застосування контролю на всій території ЄС.

"Жорсткий контроль дозволить нам запобігати порушенням і зловживанню в області прав людини, не відстаючи від останніх технологічних досягнень", –  заявив міністр фінансів Португалії та голова Ради Жуан Леау.

Тепер компаніям відводять важливу роль в усуненні ризиків для міжнародної безпеки, які іноді виникають через товари подвійного призначення.

В ЄС відзначили, що регулювання подвійного призначення прокладає шлях до кращої координації між ЄС і країнами-партнерами в підвищенні міжнародної безпеки за рахунок більш конвергентних підходів до експортного контролю на глобальному рівні.

Після підписання Європейським парламентом і Радою прийнятої постанови вона буде опублікована в Офіційному віснику ЄС і вступить в силу через 90 днів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини