ЄС назвав умови успіху відкриття ринку землі в Україні

13.11.2019, 12:17
ЄС назвав умови успіху відкриття ринку землі в Україні - Фото
Фото: pixabay.com

У представництві ЄС вважають, що вирішальне значення для успіху мають верховенство закону і функціонуюча судова система

Плани українського уряду з відкриття ринку землі можуть розкрити величезний потенціал української економіки. Таку заяву зробили в прес-службі представництва Євросоюзу в Україні на сторінці в Facebook.

"Реформа повинна ґрунтуватися на верховенстві права і принципах стійкості, прозорості, справедливості та відкритості. Поважаючи незалежний законодавчий процес України і прийняття суверенних рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами", - йдеться в повідомленні.

В ЄС впевнені, що в зв'язку з відкриттям ринку важливо ввести запобіжні заходи, щоб уникнути надмірної концентрації землі в руках декількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до дрібних власників землі, охочих продати свої земельні ділянки, і гарантувати права активних дрібних фермерів, які бажають придбати сільськогосподарську землю .

Євросоюз пообіцяв уважно оцінювати умови, в яких буде працювати ринок і контролювати захисні заходи в ході здійснення реформи.

"Одним із попередніх умов успіху, зокрема, є підвищення прозорості за рахунок відкритого доступу до даних про права на землю і їх публікації. Для цього буде потрібна поглиблена реформа державного геокадастру і перерозподілу деяких його функцій" -, йдеться в повідомленні.

Вирішальне значення для успіху реформи землі, впевнені в ЄС, мають верховенство закону і функціонуюча судова система.

Читайте російською: ЕС назвал условия успеха открытия рынка земли в Украине

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями