ЄС хоче змусити виробників перейти на змінні акумулятори у смартфонах

25.02.2020, 18:15
ЄС хоче змусити виробників перейти на змінні акумулятори у смартфонах - Фото
Фото: depositphotos.com

Євросоюз вже рекомендував виробникам відмовитися від вклеєних акумуляторів. Вендорів можуть змусити це зробити, якщо приймуть нову ініціативу

Європейська комісія працює над тим, щоб зобов'язати вендорів передбачити можливість легкої зміни акумуляторів у гаджетах. Ініціатива, що готується на березень,повинна спростити заміну батареї в смартфонах, планшетах, бездротових навушниках, пише Het Financieele Dagblad.

Пропозиція націлена на підвищення екологічності електроніки. Батареї пристроїв неминуче деградують із часом, проте однією з перешкод для заміни батареї є те, що виробники часто їх вклеюють. Через це  встановлення нової представляє складну процедуру, що вимагає спеціальних інструментів і навичок, тому робочий пристрій часто простіше замінити на новий, ніж окремо міняти в ньому батарею. У 2017 році Єврокомісія рекомендувала вендорам відмовитися від практики вклеювання акумуляторів.

Єврокомісія також хоче створити масштабну систему збору старих телефонів, планшетів і зарядок. Крім цього, вона закликає до більш масштабного застосування переробки упаковки. Також може з'явитися вимога вказувати на упаковці кількість мікропластику, що вивільняється при використанні продукту.

  • У лютому 2020 року Apple оштрафували на 25 млн євро через уповільнення iPhone. iPhone зі старим акумулятором працює гірше, ніж такий же пристрій із новою батареєю.
  • У листопаді 2019 року подали законопроект, за яким українці були б зобов'язані утилізувати батарейки та акумулятори. Норми законопроекту дружні до природи, але можуть призвести до подорожчання техніки. Зокрема - мобільних телефонів на полицях магазинів.
  • У серпні 2019 року Apple ускладнила заміну акумулятора останніх моделей iPhone поза авторизованими сервісами. Компанія бореться з нелегальною заміною акумуляторів у пристроях.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?