RU

ЄС хоче змусити виробників перейти на змінні акумулятори у смартфонах

25.02.2020, 18:15
ЄС хоче змусити виробників перейти на змінні акумулятори у смартфонах - Фото
Фото: depositphotos.com

Європейська комісія працює над тим, щоб зобов'язати вендорів передбачити можливість легкої зміни акумуляторів у гаджетах. Ініціатива, що готується на березень,повинна спростити заміну батареї в смартфонах, планшетах, бездротових навушниках, пише Het Financieele Dagblad.

Пропозиція націлена на підвищення екологічності електроніки. Батареї пристроїв неминуче деградують із часом, проте однією з перешкод для заміни батареї є те, що виробники часто їх вклеюють. Через це  встановлення нової представляє складну процедуру, що вимагає спеціальних інструментів і навичок, тому робочий пристрій часто простіше замінити на новий, ніж окремо міняти в ньому батарею. У 2017 році Єврокомісія рекомендувала вендорам відмовитися від практики вклеювання акумуляторів.

Єврокомісія також хоче створити масштабну систему збору старих телефонів, планшетів і зарядок. Крім цього, вона закликає до більш масштабного застосування переробки упаковки. Також може з'явитися вимога вказувати на упаковці кількість мікропластику, що вивільняється при використанні продукту.

  • У лютому 2020 року Apple оштрафували на 25 млн євро через уповільнення iPhone. iPhone зі старим акумулятором працює гірше, ніж такий же пристрій із новою батареєю.
  • У листопаді 2019 року подали законопроект, за яким українці були б зобов'язані утилізувати батарейки та акумулятори. Норми законопроекту дружні до природи, але можуть призвести до подорожчання техніки. Зокрема - мобільних телефонів на полицях магазинів.
  • У серпні 2019 року Apple ускладнила заміну акумулятора останніх моделей iPhone поза авторизованими сервісами. Компанія бореться з нелегальною заміною акумуляторів у пристроях.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини