RU

ЄС дозволив експорт українського насіння зернових на свої ринки

26.10.2020, 19:43
ЄС дозволив експорт українського насіння зернових на свої ринки - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Країни ЄС в особі Європейського парламенту визнали українську систему сертифікації насіння зернових культур. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Завдяки цьому рішенню Україна може експортувати на європейський ринок насіння таких зернових як овес, ячмінь, рис, жито, пшениця, тритикале, кукурудза і сорго.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Відповідне рішення Європейського парламенту 2020/1544 від 21 жовтня було опубліковано 26 жовтня. Рішення набирає чинності через 20 днів.

У Мінекономіки нагадали, що Україна – член Організації економічного співробітництва і розвитку (OECP). Введення в Україні сортувальної сертифікації насіння за схемами OECP дозволяє Україні брати участь у міжнародній торгівлі зерном.

  • У липні 2020 року Україна відновила рекорд експорту зернових. За підсумками маркетингового року Україна продала 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.
  • 22 вересня Україна встановила рекорд з експорту соняшникової олії на танкерах. За рік контейнерні відправки виросли на ​​42%, а найбільшими експортерами були Індія і Китай.
  • 1 жовтня заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка заявив, що український експорт вийшов на докризовий рівень. У вересні експорт склав 4,19 млрд грн – на 2,87% більше, ніж у вересні 2019 року.
  • Станом на 23 жовтня в Україні було зібрано 49 млн тонн зерна. З низ 13,1 млн тонн кукурудзи, 11,4 млн тонн соняшнику, 2,8 млн тонн цукрових буряків і 2,03 млн тонн  сої.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини