Енергоринок винен Енергоатому 12 млрд грн. У Раді придумали, як погасити борг

24.04.2020, 15:28
Енергоринок винен Енергоатому 12 млрд грн. У Раді придумали, як  погасити борг - Фото
Фото: Pixabay.com

У Верховній Раді пропонують погасити борги Енергоринку перед Енергоатомом за рахунок розміщення ОВДП

До Верховної Ради подано законопроект, який передбачає випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 11,7 млрд грн. За виручені гроші пропонується погасити борги ДП Енергоринок перед державним Енергоатомом. Про це повідомив в.о. президента НАЕК Енергоатом Петро Котін в інтерв'ю виданню Цензор.Нет.

За його словами, цей законопроект було включено до порядку денного Верховної Ради, але його досі не розглянули "через закони про землю і банківські справи".

"Цей закон передбачає випуск ОВДП - облігацій державної позики на 11,7 млрд грн. Держава гасить борги ДП Енергоринок попереднього періоду перед НАЕК Енергоатом цими облігаціями. Ми ці облігації розміщуємо в банках, в яких у нас кредити. І тим самим отримуємо ті кошти, які ми їм винні за кредити", - сказав Котін.

Він зазначив, що випуск ОВДП дозволить Енергоатому закрити свої програми та борги перед банками на 11,7 млрд грн.

"Фактично ми отримуємо 11,7 млрд у вигляді банківських паперів, які випускає держава, закриває борги перед одним державним підприємством іншого державного підприємства і стабілізує ситуацію. Ми в такому випадку заощадимо ще і 2 млрд грн за рахунок того, що ми не будемо платити банкам відсотки за кредитами", - додав в.о. президента Енергоатому.

Йдеться про законопроект  №2386 під назвою "Проект Закону про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії".

Документ зареєстрували у Верховній Раді 6 листопада 2019 року. Його автор - депутат від партії  Слуга народу Юрій Камельчук.

До порядку денного законопроект внесли 4 лютого 2020 року. У його пояснювальній записці зазначено, що загальний борг ДП Енергоринку на серпень 2019 року складав 30,9 млрд грн.

Найбільший борг ДП припадає на держпідприємства Регіональні електричні мережі (42%) і Енергоатом (42%).

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями