RU

Енергомитниця не дозволила почати використовувати трубопровід з Росії – ЕП

01.06.2021, 12:09
Енергомитниця не дозволила почати використовувати трубопровід з Росії – ЕП - Фото
Трубопровід Самара-Західний напрямок (Фото: пресслужба НАБУ)

Енергетична митниця Державної митної служби не підтвердила повноваження акціонерного товариства "Укртранснафта" (засновник – НАК "Нафтогаз України") на управління деякими активами нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок". Про це повідомляє ЕП  з посиланням на документ енергомитниці.

У енергомитниці відмовили Укртранснафті в дозволі на відкриття та експлуатацію митних складів на території двох лінійних виробничих диспетчерських станцій трубопроводу. Склади необхідні для зберігання продукції, яку постачають з-за кордону і для повноцінного запуску трубопроводу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У Укртранснафті просили митницю анулювати дозволи на митні склади колишнього власника трубопроводу, ТОВ "ПрикарпатЗахідТранс" при цьому просили видати такі дозволи Укртранснафті.

У енергомитниці відповіли, що поки не отримували документальних підтверджень, про те, що Укртранснафта володіє або використовує резервуарні парки цих станцій. Також відомство не отримувало судових рішень про те, що ці активи вже не є власністю ПрикарпатЗахідтрансу.

"В даний час у ЕТ (енергомитниця, – ред.) відсутні правові підстави для зупинення дії дозволів, наданих ПрикарпатЗахідТранс, відповідні листи від ПрикарпатЗахідТранс про зупинку або анулювання дозволів не надходили", – йдеться в листі енергомитниці.

Українська ділянка нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок має протяжність близько 800 км. Вона призначена для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі для України і транзиту до Європи. До 23 лютого її експлуатувала ПрикарпатЗахідтранс. Власниками компанії є білоруський бізнесмен  Миколай Воробей  і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов'язують з оточенням  Віктора Медведчука. Сам Медведчук заперечує зв'язок з трубопроводом і постачання нафтопродуктів в Україну.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини