RU

"Енергоатом" взяв кредит для розрахунків з "ТВЕЛ"

22.12.2009, 15:56

НАЕК "Енергоатом" взяв $50 млн. кредиту у ЗАТ "Альфа-Банк" для розрахунків з ВАТ "ТВЕЛ" (Росія) за поставлене у 2009 році свіже ядерне паливо. Про це повідомив сьогодні журналістам президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Як повідомляє УНІАН, за словами Ю.Недашковського, кошти кредиту будуть використані для усунення відставання у графіку розрахунків з російським контрагентом.

Водночас він наголосив, що український атомний оператор на сьогодні не має заборгованості перед ВАТ "ТВЕЛ" за постачання палива. Через дефіцитний енерготариф "Енергоатом" попросив "ТВЕЛ" скоригувати первинний графік постачань палива і розрахунків за нього.

Також Ю.Недашковський зазначив, що через дефіцитний тариф і скорочення вироблення в умовах економічного зниження фінансовий дисбаланс компанії за підсумками 2009 року може сягнути близько 2,5 млрд. грн. Тільки через недовиробіток втрати компанії становитимуть близько 850 млн. грн.

У зв'язку з цим Ю.Недашковський не виключає, що НАЕК "Енергоатом" може звернутися до адміністративного суду з позовом проти Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ), яка, незважаючи на вимоги змін законодавства, що набули чинності, а також видання ряду інших нормативних актів, досі не переглянула тариф компанії на відпуск електроенергії з урахуванням зниження курсу гривні щодо долара, збільшення розміру відрахувань з екологічного збору, а також зобов'язань перед ДП "СхідГЗК" у рамках формування резерву ядерного палива.

"Наші юристи у цей час відпрацьовують це питання. Є доручення Прем'єр-міністра про включення до тарифу ряду витрат, але воно не виконується", - зазначив він.

За словами Ю.Недашковського, компанія збирається просити суд зобов'язати НКРЕ забезпечити виконання доручення уряду.

Юрій Недашковський: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини