RU

Енергоатом повертається до добудови двох енергоблоків на ХАЕС. Гроші знайшли

12.08.2020, 12:34
Енергоатом повертається до добудови двох енергоблоків на ХАЕС. Гроші знайшли - Фото
Фото: Енергоатом

До кінця 2020 року буде остаточно затверджений проект добудови енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС. Про це у своєму блозі повідомив в.о. президента "НАЕК Енергоатом" Петро Котін.

"Один з амбітних проектів до кінця поточного року має вийти на етап остаточного затвердження. Йдеться про добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС", - написав Котін.

На даному етапі будівництво заморожене через відсутність висновку мінприроди про вплив енергоблоків на навколишнє середовище, додав в.о. президента.

Згідно із затвердженим Кабміном планом, до 2022 року має завершитися виробництво необхідного обладнання для двох енергоблоків. До 2025 року - завершитися всі будівельні роботи. Введення в експлуатацію енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС заплановане на 2026 рік.

Вартість проекту - 76,8 млрд грн.

"Можливостей залучення коштів на реалізацію проекту в Енергоатому багато: розглядається можливість співпраці з другим за розмірами активів банком Великобританії Barclays, проведені переговори з компанією Korea Hydro & Nuclear Power і Китайською національною ядерною корпорацією", - уточнив Котін.

За підрахунками Енергоатому, введення в експлуатацію енергоблоків №3 і №4 ХАЕС забезпечить додатково виробництво 16,2 млрд кВт/год електроенергії щорічно. Річний дохід від продажу електроенергії нових енергоблоків без урахування ПДВ за тарифом 64 копійки за 1 кВт/год складе 9,8 млрд грн.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини