RU

Енергоатом показав нове сховище ядерних відходів для українських АЕС: фото, відео

22.12.2020, 16:57
Енергоатом показав нове сховище ядерних відходів для українських АЕС: фото, відео - Фото
Головний корпус ЦСВЯП (Фото: пресслужба Енергоатом)

НАЕК Енергоатом завершив будівництво першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Будівництво завершено в терміни, визначені урядом у 2017 році, говориться в повідомленні пресслужби компанії.

До 2040 року Енергоатом побудує ще 14 подібних пускових комплексів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Всі спорудження ЦСВЯП готові до прийому відпрацьованого ядерного палива, перша партія якого буде завантажена до сховища в травні 2021 року.

До будівництва ЦСВЯП Україна вивозила відпрацьоване паливо трьох атомних станцій – Хмельницької, Рівненської та Южно-Української – до Росії, що обходилося в $200 млн щорічно. Тепер такої необхідності немає, запевняють в Енергоатомі.

У ЦСВЯП відпрацьоване паливо буде зберігається близько 100 років, протягом яких очікується створення нових технологій із поводження з ядерними відходами.

Відпрацьоване паливо зберігається в ЦСВЯП за технологією, спеціально розробленою для України компанією Holtec International: зберігання в середовищі інертного газу в контейнерах з пасивним повітряним охолодженням.

У ЦСВЯП будуть зберігатися відпрацьовані відходи тільки українських АЕС. Зберігання відходів зарубіжних станцій заборонено законодавством України і суперечить рекомендаціям МАГАТЕ.

За оцінками експертів МАГАТЕ, українське ЦСВЯП не матиме ніякого негативного впливу на навколишнє середовище і грунтові води навіть у разі непередбаченої аварії. Міцність конструкції пройшла модельоване випробування на екстремальні ситуації: пожежа, вибух, землетрус і падіння літака.

На майданчику ЦСВЯП будуть розміщені 458 металобетонних контейнерів Hi-Storm, вагою 200 тонн кожен, із функціями біологічного захисту та пасивного відводу тепла, які можуть вмістити 16 529 відпрацьованих паливних збірок.

Завантаження відпрацьованого палива в ЦСВЯП буде відбуватися протягом наступних 50 років. МАГАТЕ контролюватиме процес зберігання.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини