RU

Енергоатом почав процес проти Росії за втрачені активи в Криму

27.05.2021, 16:27
Енергоатом почав процес проти Росії за втрачені активи в Криму - Фото
Донузлавська ВЕС (Фото: пресслужба Енергоатому)

НАЕК Енергоатом направив до компетентних органів Росії повідомлення про виникнення спору на підставі порушення міжурядового договору про взаємний захист інвестицій від 1999 року. Про це повідомляє пресслужба Енергоатому.

Спір стосується компенсації за втрачені активи Енергоатому в Криму, зокрема за Донузлавську вітроелектростанцію, яка знаходиться на окупованій території.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

В Енергоатомі нагадують, що ще 17 грудня 2020 року за ініціативою Германа Галущенка, тоді віцепрезидента компанії, а сьогодні – міністра енергетики України, між Енергоатомом і міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP був укладений договір про надання послуг із підготовки та подання відповідного повідомлення про спір від імені компанії до Російської Федерації.

Ця юридична компанія раніше вже брала участь в аналогічних справах проти РФ і має досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних спорів, уточнюють в Енергоатомі.

Згідно з процедурою, після отримання повідомлення російською стороною, у сторін буде шість місяців для врегулювання спірного питання в позасудовому порядку.

У разі, якщо сторони не домовляться між собою, цей спір може бути переданий на розгляд до міжнародного арбітражу.

  • 18 грудня 2020 року Енергоатом повідомив про плани ініціювати арбітражний суд проти Росії через захоплення активів у Криму. Інтереси компанії представлятиме юридична компанія Shearman & Sterling. В.о. президента Енергоатому Петро Котін в інтерв'ю LIGA.net розповів, що сума вимог у рамках арбітражного позову проти Росії – $100 млн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини