RU

Енергоатом почав продавати електроенергію прямим споживачам

26.06.2020, 12:05
Енергоатом почав продавати електроенергію прямим споживачам - Фото
Рівненська АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

Енергоатом-Трейдинг 25 червня продав на Українській енергетичній біржі шість пакетів лотів на 1 325 100 МВт електроенергії базового навантаження в торговельній зоні ОЕС України. Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.

Відзначається, що стартова ціна лота була 1500 грн/МВт.год (без ПДВ), кількість лотів - 300 (6 пакетів по 50 лотів). Запропонований період відпуску/відбору електроенергії - 01.07.2020 - 31.12.2020.

У компанії відзначають, що в спеціальних сесіях із продажу лотів за двосторонніми угодами беруть участь покупці, які купують електроенергію виключно для власного споживання.

Для участі в аукціоні покупець повинен надати організатору торгів довідку про обсяги фактичного споживання електроенергії за аналогічний період 2019 року, підтверджену ОСП або відповідним ВСР. Сумарний обсяг електричної енергії, що купується покупцем, не може перевищувати 90% обсягу його споживання за аналогічний період минулого року. Пакети лотів, пропоновані продавцями для продажу, є неподільними.

  • 20 травня Кабінет міністрів дозволив Енергоатому проводити спеціальні сесії з продажу частини виробленої на атомних станціях електроенергії за двосторонніми угодами.
  • Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж у два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • 29 квітня Міненерго переглянуло прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік через енергетичну кризу в країні. Документ передбачає зниження виробництва електроенергії на всіх видах генерації, крім ТЕЦ і ВДЕ, більшістю з яких володіє ДТЕК Ріната Ахметова. Оновлений прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік передбачає, що вироблення електроенергії держкомпанії Енергоатом буде скорочене в два рази: три енергоблоки АЕС будуть виведені до резерву, а виробництво ще семи - обмежене.
  • У червні Енергоатом має намір повернутися до постачання ДП "Гарантований покупець" електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань у повному обсязі, знявши обмеження з продажу "Гарантованому покупцеві", введені в лютому.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини