RU

Енергоатом почав експорт електроенергії в Білорусь

22.07.2020, 14:15
Енергоатом почав експорт електроенергії в Білорусь - Фото
Хмельницька АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

У середу, 22 липня, розпочався експорт виробленої на українських АЕС електроенергії у Білорусь. Про це повідомляє прес-служба  НАЕК "Енергоатом".

Відзначається, що на експорт спрямовано реалізований Енергоатомом на майданчику Української енергетичної біржі обсяг - 12 000 МВт електроенергії базового навантаження постачанням у період  22-31 липня 2020 року за середньозваженою ціною 948 грн/МВт.

Згідно з контрактом, ця електроенергія призначена для подальшого продажу і/або постачання за кордон. При цьому покупець зобов'язаний самостійно забезпечити доступ до міждержавних перетинів.

  • 20 травня Кабінет міністрів дозволив Енергоатому проводити спеціальні сесії з продажу частини виробленої на атомних станціях електроенергії за двосторонніми договорами. Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж у два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • 25 червня Енергоатом продав шість пакетів лотів на 1 325 100 МВт електроенергії базового навантаження в торговельній зоні ОЕС України.
  • За даними Укренерго, експорт електроенергії збільшувався стабільно на 5% щомісяця у період з січня до березеня включно. Але в квітні відбулося різке падіння експорту: з 773 млн кВт/год до 237 млн ​​кВт/год. Всього, за перше півріччя обсяг експорту скоротився в 6,8 рази.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини