RU

Енергоатом не може запустити нове сховище ядерних відходів через відсутність під'їзду

21.12.2020, 18:26
Енергоатом не може запустити нове сховище ядерних відходів через відсутність під'їзду - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Енергоатом  виступив замовником будівництва залізничної під'їзної колії до першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), без якої неможлива його повноцінна експлуатація. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Під'їзна залізнична колія пролягатиме від станції Вільча до станції Янів у зоні відчуження. Її протяжність – 43 км.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"На жаль, протягом трьох попередніх років органи державного управління, що мали забезпечити будівництво дороги, цю роботу не зробили", – йдеться в заяві Енегоатому.

Енергоатом готовий закінчити будівництво під'їзної колії до 1 травня 2021 року і розраховує отримати права господарської власності на цю гілку.

Будівництво першого пускового комплексу ЦСВЯП закінчено в грудні 2020 року. У ньому буде зберігатися відпрацьоване ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та  Южно-Української атомних станцій.

Вартість проєкту – близько 2 млрд грн.

На даному етапі, на комплексі встановлено обладнання американської компанії Holtec International, розпочато його налаштування, випробування й отримання необхідних ліцензійних документів.

В Енергоатомі сподіваються, що найближчим часом Кабінет міністрів затвердить компанію в якості замовника будівництва під'їзного залізничного шляху і це проблемне питання буде остаточно вирішено.

  • 7 вересня 2020 року державна інспекція ядерного регулювання видала Чорнобильській АЕС дозвіл на введення в експлуатацію СВЯП-2. 10 вересня в нове сховище "сухого" типу почали перевозити перші дев'ять із 21 000 тепловидільних збірок. Використання СВЯП-2 безпечніше і дешевше, вважають у ДСП "Чорнобильська зона".
  • 19 листопада перший пенал із відпрацьованим ядерним паливом ЧАЕС завантажили в сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на території Чорнобильської зони: фото.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини