RU

Енергоатом і Westinghouse підписали контракт з ліцензування ядерного палива для РАЕС

10.06.2021, 17:16
Енергоатом і Westinghouse підписали контракт з ліцензування ядерного палива для РАЕС - Фото
Фото: пресслужба Енергоатом

Енертоатом і Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблоку №2 Рівненської АЕС. Про це повідомила пресслужба Енергоатому.

Підписання документа – необхідний наступний етап після укладення у вересні 2020 року контракту з Westinghouse на постачання палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Умовою для використання палива для реакторів ВВЕР-440 на українських АЕС є його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

Планується, що першу дослідну партію паливних збірок (не більше 12 штук) виробництва Westinghouse завантажать в активну зону енергоблоку №2 Рівненської АЕС у 2024 році. Загальний обсяг постач за контрактом передбачає не менше 1056 паливних збірок.

За словами глави Енергоатому Петра Котіна, підписана угода є важливим кроком на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські атомні станції.

Паливо Westinghouse для реакторів ВВЕР-1000 вже використовують на шести енергоблоках українських атомних електростанцій. До кінця 2021 року обсяги постачання палива збільшаться до 7 партій перевантаження щороку: чотири – для ЗАЕС, дві – для ПУАЕС і одна партія для РАЕС. Перший контракт між Енергоатомом і Westinghouse був підписаний 2008 року. У 2018-му дію контракту пролонгували до 2025 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини