RU

Енергоатом хоче через суд позбутися контролю Міненерго

01.07.2020, 11:36
Енергоатом хоче через суд позбутися контролю Міненерго - Фото
Запорізька АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

НАЕК "Енергоатом", що об'єднує всі діючі атомні електростанції в Україні, звернулася до господарського суду з позовом. Про це пише Радіо Свобода з посиланням на копію документа.

Відзначається, що в позові Енергоатом просить визнати недійсним статут підприємства, затверджений наказом Міністерства енергетики у грудні 2019 року і, за версією держкомпанії, встановлює над нею надмірний контроль.

"Чинна редакція статуту містить значну кількість норм, які порушують права і законні інтереси компанії, а також створюють перешкоди і роблять неможливим нормальну та ефективну роботу підприємства - суб'єкта ринку електричної енергії - державного підприємства", - йдеться в позові Енергоатому.

Згідно з діючим статутом Енергоатому, тільки за погодженням із Міненерго компанія має право безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним і фізичним особам, складати фінансовий план, затверджувати загальну організаційну структуру підприємства і його підрозділів, чисельність і штатний розклад.

У позові також йдеться, що затвердження статуту підприємства уповноваженим органом можливе лише за умови розгляду та прийняття такого рішення правлінням. "Однак правління НАЕК "Енергоатом" не приймало такого рішення", - йдеться в документі.

Крім того, будь-які зміни до статуту компанії попередньо повинні узгоджуватися з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським співтовариством з атомної енергії (Євроатом). При цьому у позові йдеться, що чинна редакція статуту не узгоджена з ЄБРР і Євроатомом.

В. о. міністра енергетики Ольга Буславець підтвердила Радіо Свобода, що їй відомо про звернення Енергоатому до суду.

"Дала відповідним службам опрацювати це питання. Це були зміни, внесені до статуту Енергоатому попереднім керівником міністерства. Тому після надання правової оцінки будуть прийматися відповідні рішення", - заявила Буславець.

Голова профільної громадської організації "Бюро комплексного аналізу і прогнозів" Сергій Дяченко вважає, що позов Енергоатому - "безпрецедентний". За його словами Енергоатом вперше оскаржує дії свого акціонера - Міністерства енергетики. "Держпідприємства, як і всі інші підприємства, повинні мати право вести самостійну господарську діяльність. Але Енергоатом занадто довго був потужним джерелом корупції. Тому додатковий контроль із боку акціонера - Міністерства енергетики - це правильне рішення", - вважає Дяченко.

Згідно з інформацією Єдиного реєстру судових рішень, підготовче засідання за справою призначене на 22 липня.

Енергоатом - найбільший виробник електроенергії в Україні, компанія відповідає за безпеку експлуатації чотирьох діючих АЕС країни (Запорізької, Хмельницької, Рівненської, Південно-Української). Загальна потужність 15 енергоблоків цих АЕС становить 13 835 МВТ. За січень-квітень 2020 року частка електроенергії Енергоатому від загального обсягу виробництва електроенергії в Україні була 56,2%. За цей час держкомпанія виробила 370,6 млн квт*год.
  • Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж у два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • 20 травня Кабінет міністрів дозволив Енергоатому проводити спеціальні сесії з продажу частини виробленої на атомних станціях електроенергії за двосторонніми договорами.
  • Перші торги відбулися 25 червня. На Українській енергетичній біржі продані 300 лотів при стартовій ціні лота 1500 грн/МВт.год.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини