RU

Енергоатом більше не буде вивозити відпрацьоване ядерне паливо до Росії

16.02.2021, 10:33
Енергоатом більше не буде вивозити відпрацьоване ядерне паливо до Росії - Фото
Енергоатом (Фото: energoatom.com.ua)

НАЕК "Енергоатом" вирішив остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС на переробку і тимчасове зберігання до Росії. Про це керівник Енергоатому Петро Котін повідомив під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Платіжка", передає пресслужба Енергоатому.

Він зазначив, що починаючи з нинішнього року Енергоатом більше не буде користуватися послугами російських радіохімічних підприємств.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Ми вирішили остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива до Росії. Потреба України в цих послугах нарешті відпала. Це значно зміцнює енергетичну безпеку нашої держави", – зазначив Котін.

Він також повідомив, що вже в липні 2021 року Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) зможе прийняти першу партію відпрацьованого ядерного палива.

Котін нагадав, що будівництво всіх будівельних конструкцій та інфраструктури з прийому та зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС на майданчику ЦСВЯП Енергоатому завершили в грудні 2020 року.

За його словами, зараз проходять пусконалагоджувальні роботи та випробування обладнання, поставленого на ЦСВЯП американською компанією Holtec. Експлуатація першого пускового комплексу ЦСВЯП почнеться в II кварталі 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини