RU

Енергетичне співтовариство відповіло Януковичу на критику

11.02.2013, 16:33
Енергетичне співтовариство відповіло Януковичу на критику - Фото
63cb2c07291ef78ae56ba59f393fe89d.jpg
Європейське енергетичне співтовариство спростовує поширену українським керівництвом інформацію про те, що було запрошено до вирішення двосторонньої суперечки з російським  Газпромом щодо $7 млрд. виставлених штрафних санкцій за недобір газу.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, мова про це йде в листі директора секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Янеш Копача на ім'я президента України Віктора Януковича

"У листі директор секретаріату поінформував президента, що Україна досі не запросила секретаріат до участі у двосторонній дискусії з Росією або українська сторона запросила якусь допомогу або дії для спрощення імплементації третього пакета", - йдеться в повідомленні.

В ЕС відзначили, що в цьому листі директор висловив здивування поширеною інформацією. У зв'язку з цим Копач висловив упевненість, що "відбулося величезне непорозуміння". "Єдиний випадок, коли українське керівництво піддало секретаріат ЕС критиці, була участь Сербії в проекті Південний потік, на яку секретаріат відреагував, пояснивши свою роль в рамках ЕС, зокрема, в плані забезпечення дотримання правил відповідно до зобов'язань Договору всіма сторонами і для всіх проектів на їх територіях ", - пояснив він.

Директор секретаріату ЕС також стверджує, що "ні уряд України, ні українські компанії досі не ініціювали процедуру для вирішення дискусії, яка пов'язана з цим проектом, як безпосередньо, так і за допомогою секретаріату, використовуючи ст. 90 Договору". "Секретаріат - у вашому розпорядженні, у будь-який момент, коли Україна як сторона, яка  бере участь, захоче залучити наших експертів в процес вирішення будь-яких проблем у вашій країні", - запевнив Копач.

Нагадаємо, раніше на прес-конференції у Вільнюсі президент України висловив незадоволення рівнем співпраці з Європейським енергетичним співтовариством. Крім того, він заявив, що з боку ЕС не було ніякої підтримки Україні в сфері її газових відносин з Росією за три роки членства України в ЕС, у відношенні, наприклад, Південного потоку. Він також сказав, що Україна звернулася до ЕС у зв'язку з $7 млрд., виставленими Газпромом, але відповідь не отримала.

Україна стала повноправним членом Європейського енергетичного співтовариства на початку 2011 року. Договір про створення ЕС був підписаний між Євросоюзом і країнами Південно-Східної Європи 25 жовтня 2005 року в Афінах. Спільнота повинна сприяти забезпеченню стабільності функціонування енергетичних ринків країн-учасниць угоди: вони відкривають один для одного свої ринки газу та електроенергії, узгоджують тарифи і допомагають у кризових ситуаціях. Зараз членами ЕС є 14 держав Євросоюзу, 9 балканських країн, Україна та Молдова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини