RU

Енергетичне співтовариство обговорить гнівного листа Бойка

01.03.2012, 14:18
Енергетичне співтовариство обговорить гнівного листа Бойка - Фото
Фото: ЕРА
Енергетичне співтовариство (ЕС) отримало лист міністра палива та енергетики України Юрія Бойка, в якому Україна оскаржила просування його членами проекту Південний потік. Про це повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна директор секретаріату ЕС Славтчо Нейков.

Відповідаючи на запитання, які наслідки може спричинити цей запит, Нейков відзначив два принципових положення, які пов'язані з цим питанням. "З одного боку, я підтверджую готовність секретаріату конкретно обговорювати стурбованість України, викладену в цьому листі. По-друге, Україна, як член Енергетичного співтовариства, безумовно, має право очікувати підтримку з боку секретаріату в питанні, яке знаходиться в межах компетенції (секретаріату ЕС, - ред.) ".

Говорячи безпосередньо про проблему, підняту в листі українського міністра - Південному потоці, Нейков сказав: "У цьому зв'язку я хотів би повторити те, що я вже говорив кілька разів з різних приводів - ЕС не підтримує ніяких конкретних проектів, пов'язаних з поставками газу в регіон . Таким чином, ми будемо вітати конкретний розвиток будь-яких проектів, які можуть вирішити питання поставок газу в регіон, де його немає, і який може внести вклад в диверсифікацію й безпеку поставок там, де газ уже є ".

Нейков також нагадав, що вимоги ЕС "повинні бути враховані всіма сторонами ЕС, коли держави формують позиції щодо проектів, зокрема таких, як проект Південний потік".

Нагадаємо, 27 лютого Газпром і Словенія визначили параметри газопроводу Південний потік на території республіки.

Після цього голова Міненерго України написав листа до Енергетичного співтовариства, в якому зазначив, що, незважаючи на неодноразові звернення й офіційні заяви Києва, ЕС продовжує допомагати Росії в реалізації проекту Південний потік.

Українська сторона вважає, що будівництво газопроводу суперечить національним інтересам України, оскільки цей трубопровід буде прямим конкурентом української ГТС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини