RU

Елеватори в Україні завантажено на 45%

29.07.2008, 15:02

Елеватори в Україні на сьогодні завантажено, максимум, на 40-45%. Про це заявив сьогодні на прес-конференції заступник Міністра аграрної політики Сергій Мельник із покликанням на дані моніторингу відомства в областях України.

"Можливості та потужності сьогодні є. Не завантажуються на 100% елеватори з тієй причини, що зараз саме сезон, коли необхідно продавати зерно, і воно повинне мати змогу "рухатися". Воно йде в порти, продається та торгується, а в елеватори на збереження йде менше", - зауважив С. Мельник, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, згідно з інформацією експертів агросектору, на сьогодні Україна має потужності зі зберігання зерна близько 30 млн. тонн. Враховуючи рекордний урожай зерна цього року - понад 40 млн. та перехідні залишки минулого сезону, а також обсяги експортованого зерна, які на сьогодні, за даним С. Мельника, становлять 1,5 млн. тонн, існують обґрунтовані побоювання стосовно недостачі потужностей зі зберігання зернових у країні.

Голова Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Присяжнюк не виключає виникнення ситуації, коли могутні компанії-зернотрейдери скористаються такою ситуацією: куплять за безцінь зерно врожаю 2008 року та знайдуть місце для його зберігання за межами країни.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини