RU

Електронні фактури для бізнесу. Мінцифри запустило пілотний проєкт

13.10.2020, 17:24
Електронні фактури для бізнесу. Мінцифри запустило пілотний проєкт - Фото
Ілюстративне фото (Фото: freepik.com)

Міністерство цифрової трансформації оголосило про початок тестування обміну електронними рахунками-фактурами між українськими та польськими компаніями в рамках пілотного проєкту eDelivery з розвитку електронної торгівлі. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Партнери пілотного проєкту – учасники транскордонної торгівлі. Вони будуть обмінюватися даними рахунків у мережі Peppol через мережу систем електронних закупівель eDelivery. За ідеєю, компанії з України та Польщі мають обмінюватися стандартизованими даними рахунків-фактур у момент виставлення рахунку з використанням eDelivery.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook:  головні бізнес новини

"Реалізація пілота закладе фундамент для створення технічно-правових механізмів, за допомогою яких українські компанії зможуть відправляти й отримувати електронні документи від контрагентів із ЄС, США, Канади, Австралії, Сінгапуру та інш.", – заявив проєктний менеджер пілота eDelivery від Мінцифри Михайло Латинський.

Мережа eDelivery усуває головні недоліки актуального паперового обміну даними, зазначають у Мінцифрі. Серед головних мінусів паперових рахунків-фактур – додатковий фінансовий тягар, ланцюжок затримок і незахищеність даних.

Зараз у проєкті беруть участь українські компанії Kernel (виробник соняшникової олії та постачальник сільгосппродукції) і Premier Food (постачальник м'ясних та молочних продуктів, і послуг громадського харчування). З української сторони підтримувати безперебійний обмін даними рахунків буде компанія EDIN, найбільший постачальник послуг електронного обміну даними. З польської сторони цим займеться компанія Edison S.A.

Найперша точка доступу Peppol eDelivery в Україні обслуговується й управляється держпідприємством Дія. Якщо проєкт успішно завершиться, європейські партнери повідомлять про те, які зміни необхідні для повномасштабного впровадження системи в Україні.

Peppol – набір цифрових інструментів, що дозволяє здійснювати міжнародні електронні закупівлі. Peppol дозволяє компаніям обмінюватися електронними документами через свою мережу. Цими документами можуть бути електронні замовлення, електронні відвантажувальні накладні, електронні рахунки-фактури, електронні каталоги. Для підключення компаній до мережі Peppol і їх комунікації всередині мережі використовуються точки доступу Peppol. Для підключення до різних систем електронних закупівель Peppol використовує мережу eDelivery Network.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини