RU

В Україні узаконили електронну трудову книжку. Перехідний період – 4 роки

05.02.2021, 13:13
В Україні узаконили електронну трудову книжку. Перехідний період – 4 роки - Фото
Трудова книжка (Фото: ukurier.gov.ua)

Депутати Верховної Ради 265 голосами прийняли в другому читанні законопроєкт №3623 про облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

"Законом вводиться облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб...і регулюється механізм збору, обробки та використання цієї інформації для підтвердження стажу роботи та призначення пенсій", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з прийнятим документом, ведення обліку трудової діяльності буде повністю проходити в електронній формі з 2025 року. До цього часу діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки.

Дані електронної трудової книжки будуть використовуватися, зокрема, і для автоматичного визначення розміру пенсії за віком без особистого звернення людини до Пенсійного фонду. При цьому зберігається можливість відкласти вихід на пенсію, якщо людина продовжує працювати і після досягнення пенсійного віку. У цьому випадку розмір майбутньої пенсії буде збільшуватися на 0,5-0,7%.

При автоматичному розрахунку пенсії електронна система буде давати рекомендації про найбільш вигідний варіант і дату призначення пенсії.

  • У листопаді 2019 року Кабмін ініціював введення електронної трудової книжки і автоматичного нарахування пенсій. Тоді наголошувалося, що на офіційному порталі електронних послуг Пенсійного фонду з'явився сервіс "Електронна трудова книжка", в якому є записи про трудовий стаж громадян починаючи з 2011 року.
  • 3 травня 2020 року Кабмін схвалив законопроєкт про електронну трудову книжку і про автоматичне нарахування пенсії за віком.
  • 2 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №3623, який регулює перехід від паперових до електронних трудових книжок.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини