RU

Експорт с/г продукції збільшиться до $7 млрд.

03.11.2008, 15:33

За останні 10 років щорічно в Україні експортували сільськогосподарську продукцію в середньому на $3 млрд. У поточному році цей показник становитиме близько $7 млрд. Про це заявив сьогодні під час круглого столу президент "Української аграрної конфедерації" Леонід Козаченко.

"Сьогодні Україна виробляє сільськогосподарську продукцію на $22 млрд. (у рік – ред.), а потенційно може на $60 млрд. Це скорельовано до продуктивності і врожайності, яка є і в тваринництві, і рослинництві в європейських державах", - зазначив керівник об'єднання, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його даними, внутрішнє споживання продовольства в Україні на сьогодні становить близько $12 млрд. у рік, тоді як споживання продовольства в зв'язку із зростанням купівельної здатності громадян може зрости до $20 млрд. "Якщо ми будемо виробляти (сільськогосподарська продукція – ред.) $60 млрд., то мінус $20 млрд. (внутрішнє споживання) буде $40 млрд. – це наш потенціал для експорту", - наголосив Л.Козаченко.

За його словами, від того, наскільки вдало Україна працюватиме в умовах СОТ і Зони вільної торгівлі з ЄС, буде залежати, чи зможе Україна досягти такого приросту обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і обсягів продажу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини