RU

Експорт, держборг. НБУ про ризики для України через коронавірус

07.02.2020, 17:49
Експорт, держборг. НБУ про ризики для України через коронавірус - Фото
Фото: EPA

Спалах коронавірусу в Китаї може мати довгострокові наслідки для української економіки і привести до скорочення експорту і зниження привабливості держоблігацій. Про такий ризик йдеться в інфляційному звіті Національного банку (НБУ) за січень.

В цілому НБУ очікує, що коронавірус матиме короткостроковий вплив на світову економіку і буде несуттєвим - для української. До таких висновків у Нацбанку прийшли, аналізуючи попередній досвід поширення вірусу SARS.

Однак у Нацбанку не виключають, що коронавірус вплине на економіку України більш негативно.

По-перше, в разі більш тривалого впливу коронавірусу на світову економіку може впасти попит на залізну руду і металургійну продукцію. Поганий попит і низькі ціни на ці товари можуть негативно вплинути на українських експортерів, які ще не відновилися після стрімкого падіння виробництва в кінці 2019 року, вважають у Нацбанку.

"З іншого боку, більш істотно знизяться ціни на світовому енергетичному ринку, що значною мірою компенсує зниження обсягів українського експорту", - відзначає регулятор.

По-друге, інвестори можуть переоцінити свої ризики через коронавірус, що вплине на привабливість боргових облігацій України - державі буде важче позичати гроші для виплати за держборгом. Перший "пік" таких виплат припадає на кінець травня 2020 року.

Читайте також: Індекс страху: фінансові ринки в паніці через коронавірус. Україну чекають проблеми

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини