RU

Експерти розкритикували введення податку на освіту

24.12.2014, 16:10
Експерти розкритикували введення податку на освіту - Фото
Олексій Греков і Людмила Паращенко (фото - скріншот)
Додатковий податок на освіту, який має намір ввести Кабінет міністрів, поставить хрест на демократичних ознаках національної освіти і зруйнує всі спроби подолати державну монополію. Про це на брифінгу заявила глава Агенції розвитку освітньої політики Людмила Паращенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, в базовому законі одним із принципів є подолання державної монополії в системі освіти, а також урізноманітнення форм освіти, типів навчальних закладів, які зможуть задовольнити як зростаючі потреби кожної дитини і сім'ї, так і сприяти становленню інноваційного суспільства.

"Яким же було наше здивування, коли в понеділок ми виявили серед зареєстрованих законопроектів урядовий законопроект №1578 про внесення змін до Податкового кодексу України, який, по суті, знищує всі ті спроби подолати державну монополію і сприяти розвитку приватного сектора освіти", - заявила Паращенко.

Експерт підкреслила, що, ці зміни стосуються не тільки приватного сектора освіти.

"Цей пункт стосується і вищої освіти, оскільки він вводить скасування пільги на ПДВ абсолютно з усіх послуг системи освіти - дошкільної, позашкільної, середньої та вищої. Фактично це означає, що з 1 січня 2015 року всі, хто отримує небюджетну освіту, будуть змушені платити на 20% більше. Що це означає для пересічного громадянина? Якщо студент навчається за контрактною формою в державному навчальному закладі, з 1 січня, незважаючи на те, що контракт укладений на 5 років, вартість його навчання буде на 20% дорожче", - сказала вона.

"Ліквідація цього пункту, який є чинним в Податковому кодексі, з дивним формулюванням" з метою вирівнювання податкового навантаження ", таким чином без будь-якого економічного обґрунтування, без будь-якої мотивації ставиться під загрозу існування і свободи вибору в освіті, і права вибору на освіту, і піддаються абсолютній ревізії принципи, які зараз закладаються в рамковий закон про освіту, який має сприяти реалізації прогресивного поступу освіти", - додала експерт.

Такі зміни, переконана Паращенко, "ставлять, по суті, великий хрест на всіх тих демократичних ознаках національної освіти, які вдавалося зберегти".

У свою чергу, віце-президент тьюторські асоціації України Олексій Греков заявив, що податок вдарить по приватним школам, які можуть цього не витримати і закритися. У такому випадку, вважає він, "весь цей тягар ляже на плечі держави".

"Приватні школи не тільки ефективно вчать, але ще й допомагають утримувати в цілому всю, на жаль, неефективну систему державної освіти", - додав Греков.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини