Експерти розкритикували введення податку на освіту

24.12.2014, 16:10
Експерти розкритикували введення податку на освіту - Фото
Олексій Греков і Людмила Паращенко (фото - скріншот)

На думку глави Агентства розвитку освітньої політики Людмили Паращенко, введення податку на освіту знищить спроби подолати монополію

Додатковий податок на освіту, який має намір ввести Кабінет міністрів, поставить хрест на демократичних ознаках національної освіти і зруйнує всі спроби подолати державну монополію. Про це на брифінгу заявила глава Агенції розвитку освітньої політики Людмила Паращенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, в базовому законі одним із принципів є подолання державної монополії в системі освіти, а також урізноманітнення форм освіти, типів навчальних закладів, які зможуть задовольнити як зростаючі потреби кожної дитини і сім'ї, так і сприяти становленню інноваційного суспільства.

"Яким же було наше здивування, коли в понеділок ми виявили серед зареєстрованих законопроектів урядовий законопроект №1578 про внесення змін до Податкового кодексу України, який, по суті, знищує всі ті спроби подолати державну монополію і сприяти розвитку приватного сектора освіти", - заявила Паращенко.

Експерт підкреслила, що, ці зміни стосуються не тільки приватного сектора освіти.

"Цей пункт стосується і вищої освіти, оскільки він вводить скасування пільги на ПДВ абсолютно з усіх послуг системи освіти - дошкільної, позашкільної, середньої та вищої. Фактично це означає, що з 1 січня 2015 року всі, хто отримує небюджетну освіту, будуть змушені платити на 20% більше. Що це означає для пересічного громадянина? Якщо студент навчається за контрактною формою в державному навчальному закладі, з 1 січня, незважаючи на те, що контракт укладений на 5 років, вартість його навчання буде на 20% дорожче", - сказала вона.

"Ліквідація цього пункту, який є чинним в Податковому кодексі, з дивним формулюванням" з метою вирівнювання податкового навантаження ", таким чином без будь-якого економічного обґрунтування, без будь-якої мотивації ставиться під загрозу існування і свободи вибору в освіті, і права вибору на освіту, і піддаються абсолютній ревізії принципи, які зараз закладаються в рамковий закон про освіту, який має сприяти реалізації прогресивного поступу освіти", - додала експерт.

Такі зміни, переконана Паращенко, "ставлять, по суті, великий хрест на всіх тих демократичних ознаках національної освіти, які вдавалося зберегти".

У свою чергу, віце-президент тьюторські асоціації України Олексій Греков заявив, що податок вдарить по приватним школам, які можуть цього не витримати і закритися. У такому випадку, вважає він, "весь цей тягар ляже на плечі держави".

"Приватні школи не тільки ефективно вчать, але ще й допомагають утримувати в цілому всю, на жаль, неефективну систему державної освіти", - додав Греков.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации