RU

Експерти радять піднімати ціну на газ і боротися з корупцією

13.02.2012, 15:50
Експерти радять піднімати ціну на газ і боротися з корупцією - Фото
54b1e2fb75b4199569591746c8547ed5.jpg
Україна повинна піднімати ціну на газ для населення. Так вважає експерт інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, про що він сказав сьогодні в ході круглого столу "Ефективність використання паливно-енергетичної бази Україна".

"Ми б не говорили сьогодні, що кудись дівається газ, що не додають будь-яких обсягів, що не вистачає, якби в цій сфері років 10-15 тому були впроваджені програми енергозбереження. Те, про що зараз Азаров каже, скільки потрібно грошей на утеплення будинку, це потрібно було 15 років тому робити. Пішло б величезне скорочення споживання газу. Якщо населення зараз споживає 17-18 млрд. кубометрів газу, а так, споживалося б 10 млрд. кубометрів або ще менше, - зазначив Корольчук, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ .

Корольчук зазначив, що 18 млрд. кубометрів - це весь обсяг газу, який сьогодні добувають українські державні компанії. "Українські ТКЕ сьогодні споживають російський газ. Друге питання - це ціна газу ... Ціну потрібно піднімати для ТКЕ і для населення, населення споживає газ і сплачує за нього $ 100 в середньому", - зазначив він.

У свою чергу, запрошений на круглий стіл в якості експерта кореспондент ЛІГАБізнесІнформ  Сергій Висоцький вважає, що без якісної боротьби з корупцією в цій сфері, будь-які ініціативи не зможуть дати очікуваного результату.

"Якщо ми підвищимо газ для населення і будемо адресні субсидії надавати - хіба у нас не виявиться, що субсидіювати ми будемо Кончу Заспу, і там найбідніші люди у нас виявляться? Або, припустимо, є у нас якийсь ідеал - Європа, де функціонує приватний , конкурентний ринок поставок газу. Давайте уявимо, що ми у себе будемо будувати таку систему. Що, туди не потрапить корупція?", - підкреслив він.

На його думку, всі рекомендації та пропозиції щодо прозорості ринку заходять в глухий кут, оскільки країна живе в усталеному корупційному укладі. "Поки ми з цього укладу не перейдемо до нового, нічого не зміниться. Це комплексна проблема й точковими методами її не вирішити. Адже та система, яка існує у нас зараз, теж може ефективно працювати, але тільки в некорупційній державі, а у нас держава дещо інша", - констатував він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини