RU

Експерти вважають дефіцит держбюджету у 3-4% допустимим

28.09.2009, 16:14

Експерти не бачать проблем у дефіциті держбюджету на наступний рік у 3-4%. Про це заявив директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць на засіданні "круглого столу" за участю Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і вітчизняних і зарубіжних експертів-економістів.

"Дефіцит бюджету (на 2010 рік, - ред.) у 3-4% - це абсолютно нормальна величина, яка на наступний рік може бути прийнята", - сказав В.Геєць.

Експерт також відзначив, що кошти, передбачені в бюджеті на рекапіталізацію банків, не можуть у повній мірі розглядатися як дефіцит бюджету. "Якщо уряд заходить в такі банки з ресурсом, який він отримує, а потім може їх згодом реалізувати, після того як банківська система стабілізується, то це не може розглядатися в повній мірі як дефіцит бюджету в класичному розумінні", - сказав він.

В.Геєць також наголосив, що для того, щоб у 2010 році вирішити боргову проблему банківської системи і реального сектору економіки, необхідні консолідовані і прозорі дії уряду і Національного банку України.

Нагадаємо, згідно із законопроектом про Держбюджет на 2010 рік, доходи пропонується встановити на рівні 284,841 млрд. грн., в тому числі доходи загального фонду - 219,154 млрд.грн. Видатки Держбюджету в проекті передбачено на рівні 322,963 млрд.грн., в тому числі видатки загального фонду - 237,347 млрд.грн., спеціального фонду - 85,615 млрд.грн. У документі передбачено встановити граничний розмір дефіциту Держбюджету в сумі 46,748 млрд.грн., в тому числі граничний дефіцит загального фонду - 24,814 млрд.грн.

Держбюджет України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини