RU

Експерти сумніваються в об'єднанні другого і третього траншів кредиту МВФ

10.04.2009, 13:58

Експерти сумніваються, що Україні вдасться відразу отримати другий і третій транші кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Івченко нагадав, що другий транш планується обсягом $1,9 млрд., третій, який спочатку планувався на 15 травня - у $3,7 млрд. За його словами, залишається спірним припущення, що МВФ погодиться об'єднати ці два транші і виділити у сумі $5,6 млрд. до 15 травня.

"З точки зору України, це досить вигідно. З погляду МВФ, я на 100% не впевнений, що вони підуть на це. Швидше за все, вони можуть виділити другий транш - $1,9 млрд., потім вони знову за нами спостерігатимуть місяці два... і вже через два місяці буде йти розмова про третій транш", - сказав він.

М.Івченко наголосив, що найбільш важливим для України з точки зору стабільності національної валюти і банківської системи є саме третій транш МВФ, враховуючи його розмір. "Тому питання роботи з МВФ вже полягатиме в отриманні третього і четвертого траншів. Ймовірність отримання другого траншу ми оцінюємо як дуже велику", - підсумував експерт.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Ю.Тимошенко сподівається, що другий і третій транші кредиту МВФ для України буде об'єднано. Так вона відповіла на питання журналістів, яким чином буде продовжене виділення коштів МВФ, враховуючи, що графік надання фінансової допомоги дещо збився. "Увійдемо в графік, і думаю, можна буде об'єднати. Ми звернемося (до МВФ - ред.) з такою пропозицією - об'єднати другий і третій транші", - заявила Ю.Тимошенко.

Нагадаємо також, що 8 квітня місія МВФ прибула в Україну. За словами голови місії Джейли Пазарбазіолу, керівництво Національного банку України, Секретаріату Президента, уряду продемонстрували "прекрасний рівень співпраці", і місія готова до детального обговорення питань, що залишилися .

МВФ 5 листопада 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту обсягом $16,43 млрд. для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи. У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі $4,5 млрд. Тепер Україна чекає на другий транш МВФ, який може становити $1,9 млрд.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини