RU

Експерти США розберуться з українською кризою

10.11.2008, 10:20

За запрошенням Міністерства фінансів України у понеділок до Києва має прибути група американських експертів з подолання фінансової кризи. Аналітики пов'язують їхній візит із спробою зберегти українсько-американські економічні зв'язки під час глобальної фінансової кризи.

Як повідомляє "Deutsche Welle", про запрошення групи американських технічних експертів стало відомо не з офіційних джерел, а зі слів Посла США в Україні.

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскин передбачив, що участь заокеанських фінансистів у подоланні української кризи зумовлена загрозою продажу Нацбанком та іншими структурами на чолі з Мінфіном акцій Федеральної резервної системи або інших установ США, а також ризиком зменшення рівня доларизації української економіки.

"В Україні обертається велика кількість американських доларів. І якщо країна почне звільнятися від цих доларів, це може призвести до негативних наслідків - дисбалансу в Сполучених Штатах", - каже О.Соскін.

Експерт вважає, що за інших умов МВФ міг надати Україні не більше двох мільярдів доларів кредиту. А безпрецедентний кредит обсягом 16 мільярдів було схвалено у короткі строки виключно за наполяганням Вашингтона, частка капіталу якого в МВФ становить понад дві третини.

Про варіанти використання кредиту МВФ у статті "Нова голка української залежності" >>>
Про пожертву лідерів нації в фонд антикризи у статті "Апаратне "обрізання" >>>

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини