RU

Експерти розповіли, чим загрожує Україні загальносвітова фінансова криза

26.09.2008, 10:52

У разі наростання загальносвітової фінансової кризи і дефіциту міжнародних фінансових ресурсів, Україна може виявитися в дуже непростій ситуації, що нарівні з її внутрішніми політико-економічними проблемами зробить неможливими заплановані на майбутній рік макроекономічні показники з зростання ВВП на 6 % при інфляції в 9,5 %, а також значно ускладнить реалізацію амбіцій з успішної підготовки до Євро-2012. Таку думку озвучив генеральний директор КУА "Інэко-Інвест" Олег Морква.

"Зниження суверенних рейтингів України в умовах світової фінансової кризи зроблять проблематичним зовнішнє запозичення як для українських фінансових установ і підприємств, так і для українського уряду. До того ж ставки з відсотків на ресурси, що залучаються, можуть збільшитися в півтора-два рази, від тих рівнів, які діяли для України ще в першій половині року", - зазначає експерт.

На думку О. Моркви, найближчі півроку стануть доленосними як для американських фінансових установ, так і загалом для світової фінансової системи. Незважаючи на значне вливання центробанками світу додаткової ліквідності в банківську систему і фондові ринки, недовіра інвесторів практично повсюдно продовжує наростати, світове споживання товарів і послуг зменшується, а депресивні настрої в національних економіках тільки посилюються.

"У разі реалізації надто песимістичного сценарію і чергового масового обвалу світових бірж, потік інвестиційних ресурсів із фондових ринків може прийняти лавиноподібний характер, який вже неможливо буде зупинити жодними екстреними заходами урядів і центробанків, а фінансову систему США чекатиме остаточний дефолт", - вважає експерт. За його словами, така ситуація може поставити практично всі національні банківські системи на межу фінансового краху, а загальносвітова економіка увійде в фазу великої фінансової депресії, що значно загальмує загальносвітовий економічний розвиток протягом найближчих 3-5 років.

"Крах сучасної системи міжнародних фінансових взаємовідносин, безумовно, досить негативно позначиться на національних економіках практично всіх світових держав, істотно підірвавши їх фінансовий та інвестиційний потенціал для економічного зростання, і може стати відправною точкою для відмови від американського долара як основної світової резервної валюти і подальшого перегляду усього фінансово-економічного порядку", - прогнозує експерт.

У разі такого збігу негативних обставин, на думку О. Моркви, значної трансформації зазнає не тільки світова система кредитно-грошових відносин та інвестиційного капіталу, але і значно переглянуті правила гри на міжнародному ринку товарів і послуг, що торкнеться міжнародної торгово-економічної організації, зокрема і СОТ

Як зазначив гендиректор КУА "Інэко-Інвест", світова економіка в цей час дійсно стоїть перед обличчям величезних загроз, що важко прогнозуються, і від того, наскільки продуманими і зваженими будуть політико-правові і фінансово-економічні кроки світових країн-лідерів, у принципі і залежатиме, в яких умовах національні економіки зможуть розвиватися в найближчі роки.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини