RU

Експерти розповіли, чим відрізняється російська криза від української

31.10.2008, 17:17

Вплив кризи на економіку Росії і України, її глибина і тривалість значно відрізнятимуться. Таку думку під час круглого столу "Співпраця України з МВФ: пастка або необхідність?" озвучив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Як повідомляє УНІАН, зокрема В.Лановий зазначив, що, на відміну від Росії, Україна має великий дефіцит торгового балансу. Крім того, останні декілька років Україна не мала змоги сформувати стабілізаційний фонд, що частково вдалося зробити Росії.

На думку експерта, на відміну від Росії, Україна не має необхідної кількості внутрішніх ресурсів, щоб забезпечити підтримку ліквідності банківської системи і ряду вітчизняних підприємств. У Росії вже вживають заходи щодо стимулювання внутрішнього попиту, в Україні внутрішній попит знижується стрімкими темпами, і багато в чому через обмеження кредитування.

До того ж В.Лановий вважає, що додатковим каталізатором поглиблення кризи в Україні виступають внутрішні розбіжності і чинники. "У нас останнім часом багато робилося для того, щоб дестабілізувати банківський ринок внутрішніми причинами. Гривнева ліквідність сьогодні погана зовсім не у зв'язку з міжнародною кризою. Банки перекриті, паралізовані і будуть втрачати не тільки вартість, але і конкурентоздатність" - сказав експерт.

Про дефолт по-українськи у матеріалі "Долар хитає крісло глави НБУ" >>>

Про боротьбу України з кризою у статті "Віддача Тимошенко. Перше читання" >>>

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини