RU

Експерти радять домовитися про ціну на газ для України, поки нафта не подорожчала

24.11.2008, 17:27

Рекордно низькі ціни на нафту дають змогу українському уряду досягти сприятливої ціни на російський газ. Таку думку висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.

У коментарі ЛІГАБізнесІнформ О.Тодійчук зазначив, що оскільки російська влада на всіх газових перемовинах зазвичай намагалася прив'язати ціну газу до ціни на нафту, українському уряду потрібно наполягати, щоб позиція РФ була послідовною. Президент клубу вважає, що "сприятливим для України є підписання газової угоди з РФ в найближчі дві-три тижні, поки ціни на нафту є низькими через скорочення споживання, зумовлене світовою фінансовою кризою".

До того ж, на думку О.Тодійчука, ціни на нафту збільшаться вже навесні, з початком сільськогосподарських робіт. "Об'єктивна ціна на нафту і газ - це форма захисту українців від економічної кризи", - підсумував експерт.

Нагадаємо, що на минулому тижні, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив журналістам після зустрічі з президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим, що ціна газу для України при переході на ринкові відносини в сфері поставок з 1 січня 2009 року може скласти понад $400 за тисячу кубометрів.

Також нагадаємо, з 1 січня 2009 року ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" можуть перейти на прямі довгострокові відносини. Наступного року "Газпром" може постачати в Україну не менше 55 млрд. кубометрів газу.

Нинішні відносини "Газпрому" і "Нафтогазу" регулюються підписаною у березні 2008 року угодою про розвиток відносин у газовій сфері, згідно з яким, у 2008 році в Україну буде поставлено газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 55 млрд. кубометрів за ціною $179,5 за 1 тисячу кубометрів. Покупцем газу на кордоні з Україною в цей час є НАК "Нафтогаз України", продавцем - швейцарський газовий трейдер "Росукренерго", в якому "Газпрому" належить 50%.

Відповідно до угоди, з 1 травня 2008 року прямі постачання газу промисловим споживачам України в обсязі 7,5 млрд. кубометрів здійснює стовідсоткове дочірнє підприємство ВАТ "Газпром" ТОВ "Газпром Збут Україна".

Усе про газові проблеми України>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини