Експерти прокоментували торгові відносини між ЄС та США p

26.07.2018, 11:17
Експерти прокоментували торгові відносини між ЄС та США - Фото

На правах реклами

Рішення, яке зупинить торговий конфлікт між США та Євросоюзом, було озвучено самим американським президентом. Д. Трамп готовий запропонувати європейській стороні піти на взаємну відмову від торгових обмежень, свідчить пост в твіттер-аккаунті Трампа. Глава США у своєму повідомленні заявив, що відмовляється від свого рішення стягувати ввезені мита на товари ЄС. Однак це здійсниться лише за умови, що влада Євросоюзу піде на угоду, в результаті якої імпортовані з Америки товари не будуть обкладатися митом.

Як повідомляє Д. Трамп, на переговори в найближчий час прибуде представник ЄС для укладення торгової угоди. Вашингтон очікує приїзд діючого глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера та Єврокоміссара Сесилію Малмстрему. Сторони будуть обговорювати безпосередньо взаємне звільнення від податків, відмову від усіх субсидій, тарифів та інших проблем у торговому сегменті.

Торгова проблема легко вирішується, але ЄС може утриматися

У своєму твіттері президент відзначив, що на відміну від США, такі радикальні кроки не по силі ЄС. Іншими словами Трамп інформує громадськість про те, що Євросоюз не готовий відмовитися від торгових обмежень. Напередодні зустрічі, в твіттері Трампа з'явився запис про справжнє відношення президента до поточної ситуації, в яку потрапили ЄС та США. За його словами, країни, що роками сприяли нечесній конкуренції у сфері торгівлі, повинні були почати діалог з Америкою набагато раніше, але це краще, ніж якщо зустріч не відбулася б взагалі.

Лідер США підкреслив, що найкращий засіб протистояти недобросовісній торгівлі – ввести обмеження. Зараз Трамп діє по принципу: або країни, які раніше відзначились несправедливим ставленням до Америки, укладають чесну угоду, або вони стикаються з митами. Західні інформаційні видання песимістично налаштовані щодо майбутніх переговорів. В той же час ЗМІ вважають, що майбутня зустріч може бути останнім шансом знизити напругу у сфері торгівлі.

МЗС Німеччини не втрачає надію на мирне врегулювання конфлікту

Нагадаємо, що влада США раніше ввела по відношенню до європейського сталю/алюмінію пакет зборів. Відповідь від ЄС була дзеркальною, проте обмеження сторони торкнулися арахісового масла, бурбону, джинсів, мотоциклів марки Harley-Davidson та інших культових товарів. Конфлікт між ЄС і США має всі шанси бути вичерпаним, пише WSJ. Однак навіть в рамках того, що Єврокомісія добилася від Трампа поваги, торгове протистояння може продовжити розростатися. В німецькому МЗС розраховують, що Брюссель і Вашингтон знайдуть мирні рішення, без будь-якого тиску.

Білий дім нещодавно погрожував обкласти митом імпортні деталі для автовиробництва, а також самі автомобілі. Під обмеження мала потрапити і європейська сторона. Якщо дійде до виконання цих погроз, експорт товарів з Європи вагомо постраждає. Мова йде про втрату 50 млрд доларів США щорічно, при цьому сильний удар припадає на економіку Німеччини. Таким чином, напередодні переговорів, Брюссель паралельно визначає, які товари США можуть стати мішенню на наступній стадії.

На даному етапі Євросоюз розглядає наступні сценарії розвитку ситуації. ЄС може ввести 20-процентні мита вартістю 10 млрд USD на рік. Інший сценарій передбачає більш широкий список найменувань американських товарів (вже на 18 млрд USD). В останньому випадку будуть вказані не такі значні тарифні ставки.

Як ринок реагує на з'ясування торгових відносин, стежте в матеріалах аналітиків на trade12.com.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников