RU

Експерти прогнозують зростання інфляції до 25%

30.07.2008, 14:52

Експерти "Форекс клубу" прогнозують зростання інфляції до кінця року до 25%. Про це на прес-конференції повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс клуб" Микола Івченко.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами М. Івченка, в літні періоди відбувається зниження місячних темпів інфляції, починаючи з вересня темпи інфляції починають різко підвищуватися і досягають піку в жовтні, а в листопаді та грудні, згідно зі сталою тенденцією, темпи приросту інфляції можуть зменшитися, порівняно з вереснем-жовтнем, на 25-30% і становити 1,4-1,6%. Враховуючи це можна прогнозувати індекс споживчих цін на кінець 2008 року на рівні 25%.

На думку М. Івченка, це реальний базовий сценарій. При цьому оптимістичний прогноз вказує на максимальне зниження показника інфляції до 21-22%, він стане реальним, якщо місячні темпи інфляції в липні-серпні становитимуть 0,5%, а в наступні місяці - по 1%. Згідно з песимістичним прогнозом, за словами експерта, показник інфляції на кінець року може досягнути 27% - це у разі, якщо в серпні місячний приріст становитиме 1%, а в подальші місяці - 2%.

Нагадаємо, згідно з даними Держкомстату, у червні 2008 року інфляція в Україні становила 0,8% порівняно з квітнем. Водночас, від початку року індекс споживчих цін підвищився на 15,5%. Раніше Кабінет Міністрів України збільшив річний прогноз інфляції з 15,3% до 15,9%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини