RU

Експерти прогнозують, що долар не буде дорожчим за 5,1 грн.

23.09.2008, 12:02

До кінця року вартість долара на міжбанківському ринку коливатиметься навколо позначки 4,95-5,00 грн./$, у наступному році значної девальвації гривні також не очікується – в середньому її курс становитиме 5,1 грн./$. Такий прогноз зробив аналітик інвестиційної групи "Сократ" Михайло Сальников.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі ІФГ "Сократ", на думку аналітиків компанії, чекати подальшого продовження девальвації гривні у майбутньому не варто. "Крім того, попит на валюту з боку населення також поменшає - мало хто вірить, що у короткостроковому періоді гривня може знецінитися вище психологічного рівня 5,05 грн./$". Як вважають у компанії, основним чинником девальвації гривні виступить погіршення сальдо торгового балансу внаслідок падіння світових цін на сталь.

Курс гривня/євро зумовлюватиметься курсом долар/євро на світових ринках, і курсом гривні до долара на українському міжбанку. "Економічні новини з Європи – значно песимістичніші, ніж новини зі США, тому ми чекаємо поступового ослаблення європейської валюти до рівня $1,35/євро до кінця 2008 року", - прогнозують аналітики.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини