RU

Експерти прогнозують масові банкрутства підприємств

19.12.2008, 12:34

Вже за підсумками I кварталу 2009 року 20-25% українських підприємств, а можливо й більше, стануть фактичними банкрутами, що призведе до повної зупинки або закриття виробництв і масового звільнення людей, що ще більше посилить соціальну напруженість у суспільстві. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"При цьому абсолютну більшість інвестиційних програм в країні буде або припинено на невизначений термін, або взагалі згорнуто як абсолютно неактуальні, а про якісь перспективи в рамках продовження проекту Євро -2012 ймовірно доведеться просто забути", - вважає О. Морква.

На його думку, зараз фінансова система країни "тріщить по швах", але точке неповернень остаточно ще не пройдено - більшість банків і українських підприємств проводячи серйозну структурну оптимізацію, все ще намагаються боротися за свою життєздатність, не даючи остаточно звалитися не лише власним структурам, але й загалом всій реальній економіці України.

"Водночас, якщо українська влада найближчими тижнями не стабілізує курсову ситуацію в країні і не виробить ефективних рішень для стимулювання ділової активності, тоді традиційні товарно-грошові відносини в країні буде піддано серйозній трансформації", - відзначає експерт.

На думку О. Моркви, в Україні почнуть переважати бартерні схеми у взаєморозрахунках, значно зросте безнадійна кредиторська і дебіторська заборгованість, податкові відрахування знизяться до мінімуму, тим самим країна знову повернеться в систему товарно-грошових відносин середини 90-х років минулого століття. "Таким чином, відносно цивілізований соціально-економічний шлях розвитку України за останнє десятиріччя буде остаточно нівельовано", - вважає О. Морква.

Фінансова криза: пдобірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини