RU

Експерти припускають зниження українського ринку акцій до рівня 2003 року

17.10.2008, 10:50

За відсутності будь-якої державної підтримки фондового ринку українські акції, найімовірніше, будуть стрімко дешевшати і далі, знецінюючись аж до своїх номінальних вартостей, а їхня ринкова капіталізація в ПФТС знизиться з початку року більше ніж на 90%, що відкине ринок на рівень 2004, а можливо і 2003 року, коли індекс ПФТС був нижчим за позначку в 100 індексних пунктів. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

За його словами, в Україні в організованого фондового ринку на сьогодні, по суті, немає жодних ресурсів навіть для спекулятивного зростання, а торги на біржах проводяться переважно для підтримки поточної операційної діяльності фондових компаній.

"Така ситуація в ПФТС склалася переважно через відсутність в Україні достатньої кількості внутрішніх інвестиційних ресурсів, недосконалість інвестиційного законодавства, відсталу фондову інфраструктуру і наростаючі негативні тенденції у вітчизняній економіці. Більшість грошей, які надійшли до фондового ринку України в минулому році, були від нерезидентів, які насамперед і почали йти з країни, коли системне гальмування світової економіки стало набирати значних обертів", - вважає О. Морква.

Експерт зазначає, що до кінця тижня ціни на тих, що виставляються щорічно державою на приватизацію акцій ВАТ "Укртелеком" знизилися вже до номінальної вартості (0,25 грн. за акцію), хоч ще рік тому ФДМУ продав менше 1% акцій емітента за ціною майже в 5 разів дорожче - за 1,15 грн. за акцію. Проте навіть за такою ціною акції українського підприємства в ПФТС торгуються дуже слабко і зниження котирування щодо цього паперу нижче номінальної вартості найближчим часом цілком можливо.

На минулому тижні індексний кошик ПФТС за 3 торгові сесії провалився відразу на 21%, а за 4 дні поточного тижня знизився ще на 14%. "До перевиборів до Верховної Ради і формування нової коаліції і нового уряду дійсно немає об'єктивних причин для припливу серйозних іноземних інвестицій як в український ринок цінних паперів, так і для фінансування великих інвестиційних проектів. Якусь інвестиційну активність у першій половині наступного року може стимулювати можливо тільки реалізація проектів, пов'язаних з Євро-2012, звичайно ж, якщо політична і економічна ситуація дасть змогу здійснювати нормальну підготовку до проведення цього заходу", - переконаний генеральний директор КУА "Інеко-Інвест".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини