RU

Експерти не сумніваються, що Україна розрахується за російський газ вчасно

06.07.2009, 09:59

Експерти вважають, що Україна розрахується за спожитий у червні російський газ, термін оплати за який закінчується 7 липня.

Як повідомляє "Deutsche Welle", зокрема, член комітету Верховної Ради з ПЕК Тарас Стецьків зазначає, що попередні місяці своєчасної оплати "Газпрому" за спожитий газ повинні були б переконати всіх у можливості України виконувати свої зобов'язання.

За словами, директора енергетичних програм центру "Номос" Михайла Гончара, поширені днями чутки про намір уряду переконати НАК "Нафтогаз України" до запозичення $4 млрд. у російської сторони - свідчення використання урядом "російського чинника" у внутрішній політиці. "Враховуючи наближення президентських виборів, очевидно, що окремі політичні сили хочуть використати факт необхідності нібито залучення додаткових фінансових ресурсів у своїх інтересах", - вказав експерт.

М.Гончар вважає, що Україна вже має достатні об'єми запасів газу у газосховищах, щоб пережити зиму. За його словами, коштів не вистачає тільки для купівлі додаткового газу, щоб максимально заповнити сховища.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що у червні Україна має заплатити за російський газ $250 млн., у липні $1 млрд.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини