RU

Експерти: МВФ радше попередив Україну, ніж відмовив

10.11.2009, 17:02

Негативний коментар глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо співпраці з Україною - швидше останнє попередження, ніж категорична відмова. Так вважають аналітики "ING Bank Ukraine".

"Рішення Ради МВФ наразі невідоме. Україна все ще може уникнути припинення програми кредитування МВФ. Але навіть у разі відстрочки надання кредиту, постраждає фіскальна політика, однак в середньостроковій перспективі тиск на гривню практично не зміниться", - вважають експерти.

На думку аналітиків, рішення МВФ не надавати кредит в цьому році переважно вплине на фіскальну складову економіки, оскільки уряд чекав отримати велику частину (або навіть весь обсяг) чергового траншу для фінансування дефіциту бюджету. "Таким чином, в уряду є два варіанти розв'язання проблеми: скоротити витрати бюджету або залучити нові запозичення. Перший варіант є практично нездійсненним через надмірну соціальну орієнтованість бюджету і неможливість скорочення витрат в передвиборний період. Залучення нових позик також є для уряду нелегким завданням, оскільки негативне рішення МВФ призведе насамперед до підвищення рівня ризиків, внаслідок чого знизиться можливість залучення позикових коштів із зовнішніх ринків за розумними цінами. Таким чином, єдиний вихід - це залучення необхідного фінансування на ринку гривневих державних облігацій", - вказується в аналітичному матеріалі "ING Bank Ukraine".

Однак, на думку експертів, результати останнього первинного аукціону із розміщення ОВДП свідчать про те, що для залучення фінансування в розмірі понад 1 млрд.грн. уряд буде змушений підвищити рівень прибутковості майже до 30%.

"Альтернативний шлях розміщення держоблігацій серед державних банків, які звернуться в НБУ за рефінансуванням, також може бути під загрозою, з урахуванням небажання НБУ фінансувати економіку шляхом додаткової грошової емісії. Отже, ми вважаємо, що уряду в поточному році має бути продовжити нелегкий шлях у виборі джерела фінансування дефіциту бюджету", - вважають аналітики.

Нагадаємо, як повідомлялося, МВФ готовий до співпраці з Україною за умови досягнення консенсусу всіма гілками влади.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини