RU

Експерти бачать у кредиті МВФ для України позитивні аспекти

29.10.2008, 10:31

Досягнення угоди між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ) про надання кредиту з програми "stand-by" має ряд позитивних аспектів. Таку думку висловив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі банку, на думку Д.Сологуба, українські органи влади, "успішно провівши перемовини з МВФ у такі стислі строки, продемонстрували свою рішучість протистояти економічній кризі". Аналітик прогнозує, що в зв'язку з цим можна чекати поступового повернення довіри іноземних інвесторів до економічної політики України.

"По-друге, сума кредиту досить велика і, найімовірніше, дасть змогу компенсувати фінансовий розрив у платіжному балансі, який може виникнути в наступному році. По-третє, беручи до уваги нездатність основних політичних сил досягнути консенсусу з основних економічних питань, програма МВФ може послужити важливим чинником проведення необхідних антикризових реформ", - зазначає Д.Сологуб.

Крім того, аналітик вважає, що ця угода з МВФ дає "зелене світло" Всесвітньому банку і Європейському банку реконструкції і розвитку для проведення перемовин про виділення додаткових кредитів для України.

Водночас, зазначає Д.Сологуб, є ряд ризиків у нинішній ситуації. "Йдеться про політичну стабільність – якщо основні політичні сили не знайдуть консенсусу, це може призвести до затримання у виконанні програми МВФ, а також позначиться на довірі іноземних інвесторів. До того ж не можна виключати зміну економічної ситуації в Україні, при якій кредит МВФ не стане досить ефективним", - попереджає аналітик.

Експерт зазначає, що повний перелік умов виділення фінансової допомоги МВФ поки ще не обнародувано, "але, найімовірніше, він стосується деяких аспектів економічної політики, таких як політика обмінного курсу, фіскальна політика (прийняття бездефіцитного бюджету на 2009 рік, заморожування зростання зарплат і соціальних витрат у реальному вираженні, приведення тарифів на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня) і банківський нагляд (підвищення гарантій щодо депозитів населення, розв'язання проблеми "Промінвестбанку").

Про варіанти використання кредиту МВФ у статті "Нова голка української залежності" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини